ANTALYA HABERLERİ

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Samani:

IHA
13.10.2015 - 12:54 Son Güncelleme :

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN SAMANİ, EKONOMİ YÖNETİMİNDE POPÜLİZME YER OLMADIĞINI SÖYLEDİ

IHA

Esnaflarla buluşan AK Parti Antalya milletvekili adayı Hüseyin Samani, ekonominin ince dengeler üzerine kurulduğunu belirterek, "Halkımızın taleplerini biliyoruz. Bunları yerine getirirken ülke ekonomisine zarar vermemek gerekir" dedi.
AK Parti Antalya Milletvekili ve Adayı Hüseyin Samani, Varsak Kapalı pazar yerinde esnafla biraraya geldi. Esnafla sohbet eden Samani, 1 Kasım seçim beyannamesinin genç, emekli, esnaf, çiftçi, her kesimin taleplerinin göz önüne alındığını ve bunlara cevap veren bir beyanname hazırlandığını söyledi.
Ekonomi yönetiminin dengeler üzerine kurulu olduğunu belirten Samani, “Diyorlar ki ’Siz iktidarsınız hemen yapın. Niye 1 Ocak’ta yapıyorsunuz?’ Biz de diyoruz ki, Biz iktidarız doğru ama şu an anayasa gereği içerisinde AK Partililerin de olduğu bir seçim hükümeti var. Biz 2015 bütçesini 2014 Aralık ayında yaptık. Sizler de esnafsınız, işadamısınız. Bir plan yapıyorsunuz, yatırım yapıyorsunuz işiniz büyüteceksiniz. Bir yerde yeni bir şirket açacaksınız, yeni bir bina yapacaksınız ve yılbaşında bunu planlıyorsunuz bütçenizi ona göre planladınız. Bütçenizi aşarak ikinci bir bina yaparsanız faizle para alırsınız. Ondan sonra dengeniz bozulur ve batarsınız. Araba geri gitmeye başlar. Devlet de böyledir. 2014 Aralık ayında yaptığı bütçeyi sırf seçim için bozamazsınız. Ekonomi yönetiminde popülizm yapmazsınız"
AK Parti’den önceki iktidarlar döneminde seçim öncesi verilen vaatlerin ekonomiye büyük zarar verdiğini hatırlatan Samani, "Biz şimdi seçim beyannamemizde, bütün kesimlerin mesajını aldığımızı gösteren adımlar attık. Milletimizden de bir istirhamımız var. Biz bunları yaparken arabayı uçurumdan yuvarlamak istemiyoruz. Geri kaçırmak da istemiyoruz. Hem araba yoluna devam etsin hem de sizin bu taleplerinizi yerine getirelim diyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Samani: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Samani: haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı