ANTALYA HABERLERİ

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse:

IHA
15.10.2015 - 13:56Son Güncelleme : 15.10.2015 - 13:57

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSTAFA KÖSE, AKSU'NUN İMAR PROBLEMİNİN ÇÖZÜM AŞAMASINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ

IHA

AK Parti Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Köse ile Milletvekili Adayı Ercan Mekteplioğlu seçim çalışmalarını Aksu’da sürdürdü. Aksu Girişimci İş Adamları Derneği (AKGİAD) ile Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden Köse, Güzelyurt Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Yıllardır çözüm bekleyen Güzelyurt imar sorunlarıyla ilgili vatandaşların sorularını cevaplayan Köse; Aksu ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışması ile çözüm aşamasında olduğunu söyledi. AK Parti yönetim anlayışındaki belediyelerin yıllardır çözülemeyen imar ve mülkiyet sorunlarını çözdüğünü belirten Köse, Güzelyurt Mahallesi için de hummalı bir çalışmanın devam ettiğini söyledi.
ORTAK ÇALIŞMA
Köse, “Bu iş bu zamana kadar neden çözülemedi? Bu iş için siyasi irade gerekiyor, yerelde siyasi irade gerekiyor. Yani ilçe belediyesinin Büyükşehir Belediyesiyle ortak bir çalışma, planlama yapması gerekiyor. Bu ortak çalışma yapılmadan burada imar çalışması yapılması mümkün değil. Bu işin bir de hükümet tarafı var. Maliye hazinesinin buralarda yerleri var, bu problemin çözülmesi gerekiyor. Biz Aksu ve Büyükşehir Belediyesi’ni kazanınca İl Başkanı olduğum o dönemde, hemen çalışmalara başladık. Seçimden bir ay sonra belediyede yaptığımız toplantılarla Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, Aksu Belediye Başkanımız Halil Şahin ve bütün bürokratlarla Aksu’nun tamamında yaşanan imar sıkıntılarıyla ilgili bir yol haritası belirledik” dedi.
YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI
Planlama çalışması hakkında da bilgi veren Köse, “Büyükşehir Belediyemiz şimdi 5 binlik plan çalışmalarını sürdürüyor. Daha sonra da binlik plan yapılacak. Büyükşehir belediyesi 5 binlik planın yüzde 80’ini tamamladı. Güzelyurtlu vatandaşlarımızı asıl ilgilendiren binlik planlarda son olarak inşallah tamamlanacak. Hazine yerleri ile ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Hazine yeri neresi, hisseli yerler neresi, bunlar hazineye yazıldı. Genel müdürlükten bilirkişi istendi. Hazineden gelecek bilirkişi yer tespitleri yapacak” diye konuştu.
BELEDİYEYE HAKEM GÖREVİ
Aksu Belediyesi’ne önemli görevler düştüğünü ifade eden Köse, “Beş binlik plan bittikten sonra binlik planlar yapılacak. Aksu Belediye Başkanımız Halil Şahin burada sizlerle bir araya gelecek vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek, vatandaşın lehine olacak şekilde burada binlik planı yapacak. Burada bir hakem rolü üstlenilecek. Bu iş rayına girmiş durumda inşallah bu süreç devam edecek” şeklinde konuştu.
UZMAN EKİPLER ÇALIŞIYOR
İlçe ve büyükşehir belediyelerinde uzman ekiplerin planlamayla ilgili çalıştığına vurgu yapan Köse, “Bölgenin ihtiyacı olan yeşil alan, cami, okul, sağlık kuruluşu, sosyal donatı alanlarını ayıracaksın. Bunu Aksu ve Büyükşehir Belediyemizden konularında oldukça uzmanlaşmış ekipler çalışıyor. İçiniz rahat olsun işin ehli kişiler bu iş üstünde hummalı bir çalışma içerisinde. İnşallah bu süreç kısa zamanda çözülecektir” dedi.
KIRCAMİ HATIRLATMASI
Kırcami imar planına açılan davaları hatırlatan Köse, şöyle devam etti; “Menderes Türel Başkanımızın yaptığı Kırcamii planına bir dava açtılar bakın senelerdir bu iş çözülemedi. İnşallah burada da öyle bir durum oluşup da plan iptali yaşanmaz. Bunun için çok dikkatli çalışıyoruz. 40-50 yıldır burada yaşanan imar sorunu çözümüne en yakın dönemdeyiz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse: haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı