KONYA HABERLERİ

AK Parti Akşehir’den Vefa Toplantısı

IHA
20.10.2015 - 18:03Son Güncelleme :

AK PARTİ AKŞEHİR İLÇE TEŞKİLATI TARAFINDAN ESKİ PARTİ ÜYELERİNE YÖNELİK VEFA TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

IHA

Konya’nın Akşehir ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından eski parti üyelerine yönelik ’Vefa’ toplantısı düzenlendi.
Akşehir Kent Ormanı’nda düzenlenen toplantıya AK Parti Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akaya, AK Parti ilçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, mevcut yönetim kurulu üyeleri ile eski yönetim kurulu üyeleri, eski belediye meclis ve il genel meclis üyeleri de katıldı.
ÖRS: “MESELE ÜLKE MESELESİ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, bugüne kadar teşkilatlarda görev yapan ve emeği olan yöneticilere ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Örs sözlerine şöyle devam etti: “Vefa denilince akla sadece bir semt ismi değil en güzel vefa örneği sergileyen Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız gelmekte. Bizler de Yeni Türkiye’nin mimarları olma gayretinde ve ülkemize, şehrimize hizmet etme çabasındayız. Kişisel bazı sorunlar olabilir, bizlerin hataları kusurları olabilir ama bunlar kesinlikle davaya küsmeyi gerektirmez. Gün birlik beraberlik içerisinde hareket etme, AK Parti’ye davamıza sahip çıkma günüdür. AK Partimizi 1 Kasım günü tek başına iktidar yapmak için gelin hep beraber gece gündüz çalışalım, gayret gösterelim.’’
BAŞKAN AKKAYA: “ESKİ YENİ YOK, BİRLİK VER BERABERLİK VAR”
Parti üyelerine birlik ve beraberlik mesajı vererek konuşmasına başlayan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise, “Seçime gidiyoruz. Ben şunu gördüm. Bu seçim önemli, fakat artık bütün seçimler önemli. Geldiğimiz bu noktada konu dava meselesi; AK Parti meselesi değil konu devlet meselesi, memleket meselesi, bunun içindir ki bir ve beraber olma dönemi. Geçmişte görev yapan herkesten Allah razı olsun. Her kişi ayrı ayrı üzerinize düşen görevi yaptı. Bugün resmi görev olmamış olabilir ama birlik ve beraberlik içerisinde olmak gerçekten önemli. Eski yeni yok, birlik ve beraberlik var. Bir olma diri olma ve birlik olmamız gereken bir gündeyiz. İnşallah bu birlik ve beraberlikle 1 Kasım’da hemşehrimiz Ahmet Davutoğlu önderliğinde iktidara geleceğiz" diye konuştu.
"ZAMAN, SEN BEN ZAMANI DEĞİL, TÜRKİYE OLMA ZAMANI"
“Aslında partimizin kişilere değil, kişilerin partiye vefa göstermesinin gerektiği günlerden geçiyoruz” diyerek parti üyelerine seslenen AK Parti Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Baloğlu da, hiç kimsenin bu davanın bulunulan görevler itibariyle kalıcı temsilcileri olmadığını belirtti. Baloğlu, birlik ve beraberlik mesajını verdiği konuşmasında şunları kaydetti: “Dün, bu parti içerisinde görev alan başka arkadaşlarımız vardı, bugün başka arkadaşlar var ve yarın da başkaları olacak. Benim öğrenciliğim döneminden itibaren 3 davam oldu. Birincisi İslam davası, ikincisi ülkem için yüklenmiş olduğum dava ve üçüncüsü de şehrim için olan davam. Bunun dışında hiçbir şey benim önceliğim olmadı. Kırgınlık, dargınlık bunları hepimiz yaşadık. Ama bunları bir kenara bırakarak sadece şehrimiz, ülkemiz için var gücümüzle çalışmalıyız. Devir küçük hesap yapma devri değildir. Devir bir takım mensubiyetlerin, bir takım çıkar savaşlarının veya kişisel egoların gündeme getirileceği ve bunun hesabının yapılacağı devir değildir. Bugün hem ülkemizin, hem de İslam âleminin yaşadığı durumu hep beraber görüyoruz. Biz bunun için mücadele ediyoruz ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu kadar önemli konuların içerisinde ufak tefek şeylerle gün geçirmek çok basit olur. Bu şehir ve ülke hepimizin, bu dava ve AK Parti de hepimizin. AK Parti İlçe teşkilatımızın kurucularından bazı arkadaşları görüyorum. Ve bütün arkadaşlarımız, AK Partili olmakla birçok şeylerini kaybettiler. İşlerinden kaybettiler, zamanlarından kaybettiler, belki ailelerine yeterince zaman ayıramadılar. Ama 13 yıldır ülkenin istikrarlı yürümesini ve büyümesini sağlayan halkanın, davanın içerisinde yer aldılar. Ülkenin ilerlemesini istemeyen,kin besleyen kişilere karşı mücadelemiz de sürecek. Zaman birlik içerisinde hareket etme ve beraber olma zamanıdır. . Zaman sen ben davası değil. Bir olma, birlik olma ve Türkiye olma zamanıdır. Bunun için kimse beni çağırmadı, ben davet edilmedim dememeli, parti kimseye çağrı yapmaz. İlçe teşkilatı, il teşkilatı ve genel merkez kimsenin malı ve mülkü değildir. Parti hepimizin evidir. Akşehir’de birlik beraberlik havası var. Hiçbir zaman araya fitneyi sokmamaya gayret ettik. Kimse benim sayemde bu parti ayakta duruyor benim sayemde seçim kazandık demesin. Başarı varsa hepimizin başarısı, başarısızlık varsa yine hepimizin başarısızlığı.”
Toplantı görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden AK Parti Akşehir’den Vefa Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 18 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Akşehir’den Vefa Toplantısı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı