Gündem Haberleri

  AK Parti adaylarını merkezden takip ediyor

  Nuray BABACAN
  01.05.2011 - 00:05 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Merkezi, ilk kez bu seçimde uygulanan “e-seçim” projesiyle, 81 il ve 950 ilçedeki seçim programlarını saat saat izliyor.

  AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, partinin 6’ncı katına kurulan sistemle, dev bir ekranda adayların çalışmalarını tek tek izlemeye aldı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yakından takip ettiği seçim çalışmaları için Ankara’da kalan ve seçim bölgesindeki çalışmalara katılamayan Ataş, projeyi şöyle anlattı:
  Kim nerede ne yapıyor
  “Sistem 81 il, 950 ilçe teşkilatına bağlı çalışıyor. Her sabah adayların günlük programları sisteme yükleniyor. Hangi saatte nerede, ne yaptıklarını izliyoruz. Adayların toplu veya münferit programlarını da il başkanlıklarındaki SKM’ler yapacak. Tüm adaylar bu programlara uygun çalışacak. Sistem, Ankara SKM’deki bir salonda kurulan projeksiyonlarla takip ediliyor. Zaman zaman da test ediyoruz. Günde en az 25 kişiyi arayıp sistemde görünen programı uygulayıp uygulamadıklarına bakıyorum. Gün sonunda teşkilatlar, programlarla ilgili rapor yazıp sisteme koyuyor. Raporları da günü gününe takip ediyoruz. ‘Eksikler ne, kim yeterince çalışmıyor?’ bunları görme şansımız oluyor. Buradaki amaç, seçim çalışmalarını tek elden yürütmek ve takip etmek. Kimse kafasına göre program yapmayacak. 50 milyon seçmene ulaşmayı hedefliyoruz. Güç birliği, fikir birliği sağlamaya çalışıyoruz.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı