ANKARA HABERLERİ

AK Masa Vatandaşların Talep, Şikayet Ve Önerilerini Dinleyerek Çözüme Ulaştırıyor

IHA
26.09.2015 - 11:13Son Güncelleme :

KEÇİÖREN BELEDİYESİ HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI AK MASA BİRİMİ VATANDAŞLARIN TALEP, ŞİKAYET VE ÖNERİLERİNİ DİNLEYEREK ÇÖZÜME ULAŞTIRMA KONUSUNDA YOĞUN BİR ÇABA SARF EDİYOR.

IHA

Keçiören Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Ak Masa Birimi vatandaşların talep, şikayet ve önerilerini dinleyerek çözüme ulaştırma konusunda yoğun bir çaba sarf ediyor.
Keçiören Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Ak Masa Birimine gelen günlük başvuru sayısı 250’yi bulabiliyor. Bunlardan 100’ü yüz yüze görüşme olurken, 100’e yakını telefon, e-mail, sosyal medya aracılığıyla geliyor, Büyükşehir Belediyesi Mavi Masa vasıtasıyla gelen rakamlar da eklendiği bu sayı günlük ortalama 250’ye yaklaşıyor. Sokak temizliği ve sokak hayvanları ile ilgili şikayetler aynı gün çözüme kavuşturulurken diğer talepler ilgili müdürlüklere yönlendiriliyor.
Ak Masa yetkilileri bazen ilginç taleplerle de karşılaşıyor. Gelen talepler arasında aile ve eşleriyle ilgili arabuluculuk isteme bile var. Ak Masa yetkilileri taleplerle ilgili, "Bir vatandaş Belediye önündeki heykellerin neden yere baktığını şikayet ederken, bir başkası belediye önündeki yabancı ülke bayrak direklerinin düz olması gerektiğini talep edebiliyor. Hatta apartmandaki kapı komşusunun kapısının önündeki ayakkabı kokusundan şikayet eden bile var. Bize göre en komik taleplerden biri ise belediyenin yaptığı bir şelalenin suyunun kesilmesi üzerineydi. Şelalenin suyundan içen güvercinler sonra gelip balkonlarını kirletiyorlarmış. Biz her talebi dikkatle dinliyor en geç 15 gün içinde olumlu veya olumsuz sonuca ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Ak Masa’ya her konuda istek ve şikayet gelirken bunlardan yüzde 25’ini iş talebi oluşturuyor. Bu taleple gelenleri İŞKUR’la imzalanan protokol gereği İŞKUR’a da yönlendiren Ak Masa ekipleri bir kısmında da doğrudan yönlendirme yapıyor. Bugüne kadar 138 firma ile işçiyi buluşturan AK Masa aynı zamanda mobil ekipleriyle de sahada şikayet ve öneri dinliyor. AK Masaya başvuranların çoğunluğunu ise kadınlar oluşturuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AK Masa Vatandaşların Talep, Şikayet Ve Önerilerini Dinleyerek Çözüme Ulaştırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Eylül 2015 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Masa Vatandaşların Talep, Şikayet Ve Önerilerini Dinleyerek Çözüme Ulaştırıyor haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı