BİLECİK HABERLERİ

AK Gençler 500 Kişilik Aşure Dağıttı

IHA
27.10.2015 - 13:53Son Güncelleme :

AŞURE

IHA

Ak Parti Bilecik İl Gençlik Kolları tarafından Muharrem Ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi.
Bilecik’in, Teyfikbey Caddesi üzerinde bulunan Bilecik Belediyesi Sosyal Tesis ve Aile Çay Bahçesi önünde 500 kişilik aşurenin dağıtıldığı etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz’ın bizzat elleri ile vatandaşa dağıttığı aşure kısa süre içinde bitti.
Yapılan etkinlik sonrası İHA muhabirine açıklama yapan Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, Muharrem ayının önemine dikkat çekerek, tarih de bu ay içerisinde birçok önemli olayın meydana geldiğini ifade etti. Yılmaz, ilgiden oldukça memnun olduğunu, halkın birlik ve beraberliğini pekiştirmek için uzun yıllardır devam eden bu güzel geleneği yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Aşure dağıtımının toplumda yer etmiş bir gelenek. Bunun yanında Muharrem ayı içerisinde yaşanan olaylar nedeniyle hüznü ve sevinci bir arada yaşadık. AK Parti olarak güzel geleneklerimizi ve adetlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Yüzyıllardır süre gelen bu geleneğin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden AK Gençler 500 Kişilik Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Gençler 500 Kişilik Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı