Teknoloji Haberleri

  Airties Batı Avrupa'ya açılıyor

  Hürriyet Haber
  24.11.2009 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Danimarkalı orta katman yazılım tedarikçisi Nordija ile IPTV alanında stratejik bir işbirliği yapan AirTies, bu sinerjiden yararlanarak IPTV ürünleri ile Batı Avrupa’ya açılmayı hedefliyor.

  AirTies, IPTV ürünleri ile yurtdışındaki açılımlarını sürdürüyor. Danimarkalı orta katman yazılım (Middleware) tedarikçisi Nordija da, IPTV servislerinde AirTies’ın IPTV alıcısını kullanacak. Avrupa’da etkin bir pazar payına sahip olan Nordija, mükemmel müşteri deneyimi sunmayı hedeflediği IPTV servisleri için, AirTies tarafından geliştirilen ve son teknolojik donanıma sahip Air 7120 ürününü kullanacak. 

  İşbirliği kapsamında Nordija, AirTies’ın Ar-Ge ekibi ile birlikte çalışarak, müşterilerine daha üstün bir servis vermeyi hedefliyor. Air 7120’nin gelişmiş grafik yetenekleri sayesinde arayüz ürünlerini geliştirecek olan şirket,  böylece mevcut ve yeni pazarlara daha üstün performanslı bir servis sunacak. AirTies, Nordija ile yaptığı işbirliği kapsamında ilk projesini geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın önde gelen servis sağlayıcılarından Caiway ile gerçekleştirmişti… Caiway, AirTies IPTV platformunu mevcut ve yeni müşterilerinin kullanımına sunacak. 

  Konuyla ilgili açıklama yapan, Nordija CEO’su Thomas Christensen,  Air 7120’nin “bugüne kadar görülmüş en hızlı yazılıma sahip IPTV alıcısı (set-top box)” olduğunu söyledi. Air 7120’nin sahip olduğu gelişmiş teknolojik özellikler ve hızlı performans ile TV kullanıcıları için yüksek performans sağlayacağını belirten Christensen, bu altyapının, kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerin geliştirilmesini de mümkün kıldığını söyledi.

  AirTies CEO’su Bülent Çelebi ise şu açıklamayı yaptı: “Nordija ile yaptığımız işbirliği ile Avrupa pazarında attığımız adımlara bir yenisini ekledik. Nordija’yı, Batı Avrupa pazarındaki faaliyetlerimizin genişlemesi adına anahtar konumda da görüyoruz. AirTies ve Nordija arasındaki yakın işbirliğinin, mevcut projelerde ve işbirliğimiz olan diğer zincir ortaklıklarda önemli bir avantaj yaratacağına inanıyoruz.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı