Airport TV yayın hayatına başladı

A.A
08 Ekim 2008 - 17:23Son Güncelleme : 08 Ekim 2008 - 17:23

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, küresel ekonomik krizin yakından izlendiğini ve gerekli tedbirlerin vaktinde alınacağını belirterek, “Krizlerin en ağırını geçirmiş olan Türkiye'nin gelecek bu krizi en hafif şekilde atlatacağına ben inanıyorum” dedi.

Yıldırım, havacılık alanında yayın yapacak olan Airport TV'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, havacılık sektöründeki gelişmelerin eskiden sadece sektör tarafından bilindiğini, ancak son 5 yıldaki gelişmelerden sonra halkın da havacılığı yakından takip ettiğini söyledi.

Memleketin her köşesindeki 7'den 70'e bütün vatandaşların artık uçakla tanıştığını kaydeden Yıldırım, “Havayolu, halkın yolu oldu. İmtiyazlı olmaktan çıktı, ihtiyaca dönüştü. Böyle gelişen bir sektörün 24 saat yayın yapan dünyada bir ilk olma niteliği taşıyan bir de televizyonu oldu. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Airport TV'nin sektör için güzel hizmetler vereceğine inandığını ifade eden Yıldırım, “Airport TV'nin havacılıktan korkutan değil, havacılığı daha da sevdiren bir görev ifa edeceğini düşünüyorum. Yayın hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra Airport TV'nin yayın hayatına başlaması dolayısıyla hazırlanan pastayı kesen Yıldırım, stüdyoları gezerek canlı yayına katıldı.

Bakan Yıldırım, yayın sırasında küresel ekonomik krizle ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:
“Ümit ediyorum ki bu yaşadığımız olay dünyadaki küresel zenginliğin daha adil dağılımına vesile olacak ve böylece zaten sürdürülemez hale gelen dünyadaki servet dağılımı bir ölçüde dengelenmiş olacak. Buna vesile olmasını diliyoruz. Krizlerden bağışıklığı olan, krizlerin en ağırını geçirmiş olan Türkiye'nin gelecek bu krizi en hafif şekilde atlatacağına ben inanıyorum.
Şüphesiz etkileyeceği yönler var, ama bizim geçmişten gelen tecrübemiz, bankacılık sistemimizin teminatlar bakımından sağlam temellere oturtulması bizi bu konuda şanslı yapıyor. Belki olsa olsa kısa dönemli portföy yatırımlarında ve uzun dönemli sabit sermaye yatırımlarında bir gevşeme, yavaşlama olur. Bu krizde para kaybeden yatırımcılar, daha güvenli ekonomi, daha güvenli yatırım ortamı, daha istikrarlı Türkiye'ye gelecektir.
Ben buna inanıyorum. Bizim bunun için çaba göstermemiz gerekiyor. Tabii bu havacılığımızın en az şekilde olumsuz anlamda etkilenmesi için de gerekli çalışmaları hep birlikte yapacağız. Süreç dinamik bir süreçtir. Anı anına takip gerektirir. Genel olarak gidişatı izleyeceğiz ve gereken tedbirleri vaktinde alacağız. Böylece bu süreci de kazasız belasız atlatmış olacağız.”

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı