Dünya Haberleri

  AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

  hurriyet.com.tr
  07.01.2015 - 09:14 | Son Güncelleme:

  Endonezya Arama Kurtarma Ajansı, AirAsia uçağının kuyruk kısmının yerinin tespit edildiğini duyurdu. Kazanın neden gerçekleştiği konusunda önemli bilgiler içeren uçağın karakutusu da aynı bölgede yer alıyor.

  Surabaya'dan Sİngapur'a gitmek üzere havalandıktan kısa bir süre sonra Cava Denizi'nin üstündeyken radardan kaybolan uçakta 155 yolcu ve 7 mürettebat bulunuyordu.

  Uçağın kuyruğunun yerinin tespit edilmesi önemli çünkü kokpit içindeki tüm ses ve uçuş bilgilerinin kaydedildiği cihazlar ve karakutu da aynı bölgede yer alıyor. Uçağın enkazına ait ufak parçalar daha önce de çıkarılmıştı.

  AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi
  Endonezya Arama Kurtarma Ajansı, uçağın enkazına ait olabileceği düşünülen denizaltında çekilmiş fotoğrafları paylaştı.

  Öte yandan şimdiye kadar 40 yolcunun cesedine ulaşıldı. Ayrıca Endonezyalı yetkililer iki cesede daha ulaşıldığını ancak ileri çürüme evresinde bulunan ve iki kadın yolcuya ait olduğu belirtilen cesetlerin kimlik tespitinde zorlanıldığına dikkat çekti.

  Enkaz arama çalışmalarına dalgıçlar, sonar tarayıcı gemiler ve uçaklar katılıyor. Ancak arama çalışmalarına kötü hava koşulları nedeniyle zaman zaman ara veriliyor.

  AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

  AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

  Etiketler: uçak , kaza , airasia
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı