Dünya Haberleri

DÜNYA

  AirAsia uçağının enkaz alanında araştırmalar sürüyor

  hurriyet.com.tr
  31.12.2014 - 08:28 | Son Güncelleme:

  Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken pazar günü kaybolan AirAsia uçağı için sürdürülen arama çalışmaları sırasında bulunan altı cesedin açılan acil çıkış kapısının yanında oturan kişilere ait olduğu, geriye kalan yolcuların kemerleri takılı halde uçak enkazında bulunduğu sanılıyor.

  Endonezya Arama ve Kurtarma Ajansı'ndan yapılan açıklamada, Borneo Adası yakınlarındaki arama çalışmalarına katılan 17 helikopter ve yaklaşık 40 dalgıcın, olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmalara ara verdiği belirtildi.  “Bulunan altı cesedin açılan acil çıkış kapısının yanında oturan kişilere ait olduğunu, geriye kalan yolcuların kemerleri takılı halde uçak enkazında bulunduğunu düşünüyoruz" ifadesi kullanılan açıklamada, enkazın cesetlerin bulunduğu yerde olma ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.

  ÜZERİNDE CAN YELEĞİ VARDI
  Arama ve Kurtarma Ajansı'ndan Tatang Zaenudin ise bu sabah toplam dört ceset bulduklarını ve cesetlerden birinin üzerinde can yeleği olduğunu söyledi. Bu, kazanın nasıl gerçekleştiğiyle önemli bulgulara işaret edebilir.

  AirAsia'ya ait Airbus A320-200 tipi uçak, Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken pazar günü kaybolmuştu. Uçağın pilotu, kule ile son konuşmasında kötü hava koşulları nedeniyle rotasını değiştirmek için izin istemişti. Uçakta 7 mürettebatın yanı sıra 137 yetişkin, 17 çocuk ve bir de bebek bulunuyor. Büyük kısmı Endonezyalı yolcular arasında bir İngiltere, bir Malezya, bir Singapur ve üç de Güney Kore vatandaşı yer alıyor.

  Etiketler: kaza
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı