ANTALYA HABERLERİ

Aıph Başkanı Oosterom, “40 Ülke Çok İyi Bir Rakam”

IHA
23.10.2015 - 12:07Son Güncelleme :

EXPO 2015 MİLANO'YA KATILAN ZİYARETÇİLER EXPO 2016 ANTALYA 'SANAL GERÇEKLİK' GÖZLÜGÜNE BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

IHA

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği’nin (AIPH) Yeni Başkanı Bernard Oosterom, EXPO 2016 Antalya’ya şuan 40 ülkenin katılacak olmasını, “Bu çok iyi bir rakam” olarak değerlendirdi.
Gelecek yıl 23 Nisan’da ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla kapılarını açacak olan A1 kategorisindeki EXPO 2016 Antalya’nın ilerleme raporuna onay veren AIPH Başkanı Bernard Oosterom ile birlik delegeleri, Milano Kenti’nde bu ay sonu kapılarını kapatacak olan EXPO 2015 Milano’yu ziyaret etti. AIPH Heyeti, Türkiye Pavilyonu’nda Türkiye Büyükelçiliği Ticaret Ateşesi Burak Yılmaz tarafından karşılandı. Türkiye pavilyonunu gezen heyet, EXPO 2016 Antalya standını da ziyaret etti.
YENİ BAŞKANA NAR VE NAZAR BONCUĞU
Stantta en büyük ilgiyi, bin 121 dönümlük alanı gezmeyi sağlayan ‘Sanal gerçeklik’ gözlüğü çekti. EXPO Kulesi, EXPO Gölü, kongre merkezi, tema parkuru, amfi tiyatroların yer aldığı alanı sanal gözlükle gezen AIPH üyeleri şaşkınlıklarını gizleyemedi. EXPO 2016 Antalya Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ve Genel Sekreter Haşmet Suiçmez tarafından konuk edilen AIPH Heyeti arasında, AIPH’in Türk Yönetim Kurulu Üyesi Osman Bağdatlıoğlu da yer aldı. ‘Sanal gerçeklik’ gözlüğünü tek tek kullanan üyelere EXPO 2016 Antalya ile ilgili çeşitli hediyeler verildi.
Milano Ticaret Ateşesi Burak Yılmaz, Oosterom’u yeni görevinden dolayı kutladı ve Türk pavilyonunun simgesi olan seramikten yapılmış nar hediye etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ve Osman Bağdatlıoğlu da, AIPH Başkanı’na nazar boncuğu takdim etti.
40 ÜLKE İYİ BİR RAKAM
Hediye takdiminin ardından AIPH Başkanı Bernard Oosterom, EXPO 2016 Antalya’ya ülke katılımlarını değerlendirdi. Oosterom, “EXPO’ları organize edenleri uzun yıllardan beri destekliyoruz. AIPH birçok üye ülkeden oluşan bir grup. Ve bu ülkeler bahçecilik sektörünün önemli olduğu ülkeler. Ve birçok üyemiz kendi hükümetlerinden katılmalarını istediler. Şuan katılımcı 40 ülke var. Bu hiç kötü değil. Bu çok iyi bir rakam ve tabi ki gelecek olan ülkeler var.”
AIPH Başkanı Oosterom, Antalya’ya 3 kez geldiğini, kentin ilkbahar ve sonbaharda çok güzel olduğunu vurguladı. AIPH heyeti Türkiye’nin ardından Çin, Dubai ve İngiltere pavilyonlarını da gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Aıph Başkanı Oosterom, “40 Ülke Çok İyi Bir Rakam” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aıph Başkanı Oosterom, “40 Ülke Çok İyi Bir Rakam” haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:32
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı