« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ailton Bundesliga'ya dönüyor

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ailton, yeniden Almanya Birinci Ligi'ne (Bundesliga) dönme hazırlıkları yapıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş'tan formsuzluğu ve fazla kiloları nedeniyle gönderilen ve ardından Hamburg, Kızıl Yıldız Belgrad, Grasshoppers Zürih gibi takımlarda top koşturan Brezilyalı futbolcu ile Hansa Rostock Teknik Direktörü Frank Pagelsdorf'un ilgilendiği bildirildi.

2004 yılında takımı Werder Bremen ile hem lig, hem de Almanya Kupası'nı kaldıran ve aynı yıl içinde Almanya'da yılın futbolcusu seçilen Ailton ile ilgili olarak Frank Pagelsdorf, “Eğer öyle bir oyuncu pazardaysa biz ona dikkatle bakmamız gerekir” derken, “Ailton burada kendine gelecek, hem sportmenlik, hem de kişisel olarak kendini bulacak” diyerek Brezilyalı futbolcuya güvendiğini söyledi.

Bild gazetesine açıklamalarda bulunan Frank Pagelsdorf, Ailton'un Zürih'te 13 maçta 8 gol attığına dikkat çekerek, bunun hiç de küçümsenmeyecek bir rakam olduğunu kaydetti.

Werder Bremen'in ardından Schalke 04'e transfer olan ve daha sonra siyah-beyazlı takıma katılan Ailton, Beşiktaş'tan kiralık olarak gittiği Hamburg'ta 6 ay kaldıktan sonra tekrar Beşiktaş'a dönmüş, ardından Kızıl Yıldız'a, daha sonra da Grasshoppers Zürih'e gitmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz