Gündem Haberleri

  Aileyi katleden gelinlere ceza yağdı

  Mustafa SERTER/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  24.12.2009 - 14:45 | Son Güncelleme:

  AFYONKARAHİSAR’da birinin eşi İbrahim Karaaslan ile kayınvalideleri 52 yaşındaki Fadime Karaaslan ve kayınpederleri 60 yaşındaki Mehmet Karaaslan'ı öldürmek suçundan yargılanan iki eltiden 26 yaşındaki Sultan Karaaslan 2 kez müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırılırken, resmi nikahı olmayan 17 yaşındaki G.P.'ye 30 yıl hapis cezası verildi.

  Afyonkarahisar’ın Salar Beldesi’nde geçen yıl Mart ayında meydana gelen olayda gelinler Sultan Karaaslan ile resmi nikahı bulunmayan G.P., kayınvalideleri Fadime Karaaslan’dan sürekli dayak yediklerini iddia ederek, katliam yaptı. İki gelin kayınvalideleri Fadime Karaaslan’ı keser ve baltayla, dayağa göz yumduğu öne sürülen kayınpederleri Mehmet Karaaslan’ı ile Sultan Karaaslan’ın eşi İbrahim Karaaslan’ı da av tüfeğiyle öldürdü.

  Cinayetin ardından belediye otobüsüyle Afyonkarahisar'a giden ve şehirlerarası otogarda büyük şehirlere gitmek için bilet arayan iki kadın, bilet bulamayınca otobüsle gittikleri Bolvadin İlçesi'nde, kaçamayacaklarını anlayınca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.

  İki gelinin yargılanması Afyonkarahisar 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tamamlandı. Gelinlerden 5 çocuk annesi Sultan Karaaslan 2 kez müebbet hapis cezası ve 15 yıl hapis cezasına çarptırılırken, 1 çocuk annesi G.P. ise yaşının küçük olması nedeniyle her cinayet için 10 yıl olmak üzere toplam 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı