Gündem Haberleri

  Ailesinin önünde son kurşun kendine

  Selçuk YAŞAR - Gülden AYDIN - Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  11.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önceki gün Ümraniye’de, bir dönem birlikte yaşadığı Arzu Yıldırım’ı 8 kurşunla öldürüp kayıplara karışan Metin Çilingir, dün eşini, oğlunu ve ağabeyini babasının mezarına çağırdı ve başına kurşun sıkarak intihar etti.

  ÜMRANİYE’de bir dönem birlikte yaşadığı Arzu Yıldırım’ı (33) önceki gün sokak ortasında 8 kurşunla öldüren Ümraniye Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Metin Çilingir (54), daha sonra kayıplara karışmıştı. Polis ekipleri tarafından 1 gün boyunca aranan Metin Çilingir’in sokakta kaldığı ve gizlenmek için siyah bere taktığı belirlendi.

  Ailesini mezara çağırdı

  Metin Çilingir, dün sabah erken saatlerde ağabeyi Mahmut Çilingir’i telefonla arayarak eşi Nevin ve oğlu Mert’i (20) de yanına alıp Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’ndaki babası Hüseyin Çilingir’in mezarına gelmelerini istedi. Çilingir, mezarlığa gelen ailesine, teslim olacağını ve haklarını helal etmelerini istediğini söyledi. Metin Çilingir, aile bireyleriyle birlikte dua ettikten sonra, son bir dua etmek için yalnız kalmak istediğini söyledi. Bir dakika sonra ise ruhsatının günü geçmiş tabancasıyla başına bir el ateş etti. Çilingir, babasının mezarı başına yığıldı. Hemen Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Çilingir, ameliyattayken hayatını kaybetti.

  ‘Arkamızı döndük ateş etti’

  Metin Çilingir’in ağabeyi Mahmut Çilingir, şunları söyledi: “Biz arkamızı dönünce kafasına sıktı. Şok olduk. O hanıma ev tuttu, araba aldı. Kendisine ait işyerinde 1-1.5 milyon TL’lik mal var. Herkesin çok sevdiği bir kişiydi.” Eşi Nevin Çilingir’den 3, öldürdüğü Arzu Yıldırım’dan 1 çocuğu olan Mustafa Metin Çilingir’in, babasının mezarının yanına defnedileceği belirtildi. Boşandığı eşinden bir çocuğu daha olan Arzu Yıldırım’ın cenazesi dün Mecidiyeköy Merkez Camisi’nde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Hasdal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Savcı ‘Çifti barıştırın’ demiş
  /images/100/0x0/55eae4a1f018fbb8f89d7293
  ARZU Yıldırım 5 yıl önce ilk eşi Tekin Demirtaş’tan ayrıldı. İki yıl sonra iş arkadaşı Mustafa Metin Çilingir’le yaşamaya başladı. 2 yıl önce bir oğulları oldu. Çiftin arası bir yıl kadar önce maddi problemler nedeniyle açıldı. 1 Aralık gecesi çok şiddetli bir kavga yaşandı. Mustafa Metin Çilingir bu sırada Yıldırım’ın ilk eşinden olan 13 yaşındaki oğlu Batuhan’ın kolunu kırdı. Arzu Yıldırım’ın da eli kırılan camlardan kesildi. Genç kadın oğlunu da yanına alarak Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. 2 Aralık’ta da Ümraniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Mustafa Metin Çilingir’den şikâyetçi oldu ancak daha sonra şikâyetini geri aldı. Çilingir barışma çabaları boşa çıkınca Arzu Yıldırım’ın cep telefonuna mesaj gönderip yüzüne kezzap atmakla tehdit etti. Arzu Yıldırım bunun üzerine 7 Şubat’ta Başsavcılığa ikinci kez başvurdu. Cumhuriyet Savcısı Feridun Kabadayı, Arzu Yıldırım’ın şikâyetlerini işleme koydu. Ancak herhangi bir korunma tedbirine başvurmadı. Savcı, Ümraniye Polis Merkezi’ne yazdığı yazıda, şikâyetle ilgili tanıklar varsa bulunması, Arzu Yıldırım’ın cep telefonundaki mesajların incelenmesi, Mustafa Metin Çilingir bulunduğu zaman çiftin barıştırılmaya çalışılmasını istedi. Yazının bir örneğini de Polis Merkezi’ne götürmesi için Yıldırım’a teslim etti. Ancak Yıldırım polise gitmedi. Yazıyı iki gün çantasında taşıdı. 9 Şubat’ta öldürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı