« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ailesi 'altın' istiyor

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda, masa tenisinde gümüş madalya kazanan milli sporcu Neslihan Kavas'ın ailesi final maçını ekran başında heyecanla izledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Anne Fevziye Kavas, gazetecilere yaptığı açıklamada, Neslihan'ın her zaman arkasından olduklarını belirterek, Neslihan ile karşılaşma öncesinde telefonla görüştüklerini kaydetti.

Neslihan'ın sesinin maç öncesinden heyecanlı geldiğini ifade eden Kavas, şöyle konuştu:
“Kızım, 'Anne, dualarınızı eksik etmeyin' dedi. Finalde oynamasından çok mutluyuz. Yavrumla, gurur duyuyorum. Ülkemize gümüş madalya kazandırdı. Bundan sonraki olimpiyatlarda altın madalya almasını istiyoruz. 2008 Pekin'de bronz, 2012 Londra'da gümüş madalya aldı. İnşallah 2016'da altın madalya kazanacak. Kızım çok heyecanlı ve terleyen birisi. Maç boyunca havluyla terini sildi. Bu gurur verici ve güzel bir başarı.”

Maçı Kavas'ın ailesiyle izleyen Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüseyin Aksoy da, bir Eskişehirli olarak Neslihan Kavas ile gurur duyduğunu söyledi.

Aksoy, şöyle konuştu:
“Neslihan'ın bu başarısı Eskişehir'de engellilerin spora yönelik faaliyetlerinin artmasına ve başarı kazanmalarına örnek olacak. Altın madalyaya yaklaşmışken gümüş madalya aldı. Gümüş madalyayı kazanmak bizi kesmiyor. 2016'de altın madalya bekliyoruz. Başarılarının devamının gelmesini istiyoruz.”

Karşılaşmanın ardından anne Kavas'ı telefonla arayan Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Neslihan'ın başarısından dolayı tebrik etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz