GeriFutbol Aileme ihanet edecek birisi değilim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aileme ihanet edecek birisi değilim

Aileme ihanet edecek birisi değilim
refid:16817393 ilişkili resim dosyası

Galatasaray maçı sonrası kendisinden alınan numune sonucu kanında yasaklı maddeye rastlanan ve Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu'nun vereceği cezayı bekleyen, Gençlerbirliği'nin başarılı defans oyuncusu Orhan Şam ve eşi Gülşah Şam, evlerinin kapısını DHA'ya açarak bu güne kadar yaşananlar hakkında ilk defa açıklamalarda bulundular.

Hayatının hiçbir evresinde yasaklı maddeye tenezzül etmediğini ve ihtiyaç duymadığını söyleyerek sözlerine başlayan başarılı defans oyuncusu Orhan Şam, "Özetlemesi çok zor bir durum. Geçen sürede her gün bana bir yılmış gibi geliyor. Burada herkesin kendisini benim yerime koymasını istiyorum. Kendimi artık ifade edemiyorum. 8 senedir profesyonelim ve 10 senedir Gençlerbirliği'nde oynuyorum. 5 senedir de süper ligde yer alıyorum. Hayatımın hiçbir evresinde böyle birşeye tenezzül etmedim ve ihtiyaç duymadım. Bu saatten sonra ihityaç duyacağımı da düşünmüyorum. Böyle bir maddeyi hiçbir zaman kullanmadım ama bu maddenin vücuduma nasıl girdiğini bilmiyorum. Futboldan ayrı kaldığım hergün, inanın bana hapis hayatı gibi geliyor. Ben futbolu sadece para için oynayan birisi değilim çünkü futbola aşığım. Ailemden sonra gelen futbol mesleğimden şu anda uzağım" dedi.

"YASAKLI MADDEYİ BİLEREK KULLANACAK KADAR CAHİL DEĞİLİM"

Bundan sonraki süreci değerlendiren kırmızı siyahlı futbolcu Şam, "Bu maddeyi kullanmanın cezasının ağır olduğunu söylüyorlar. Arkadaşlarım ve çevremdekiler bana güveniyor ve bu ilacı isteyerek almayacağımı biliyorlar. Umudum, bu olaydan dolayı en az cezayı alarak durumu atlatmak. Futbolu çok özledim ve çok seviyorum. En büyük isteğim futbola tekrar dönebilmek. Yasaklı maddeye ihtiyaç duymama konusunda kendimi ifade edemiyorum. Ben 24 yaşındayım. Sakatlık yaşarken tabiki ilaç kullanıyorsunuz. Ben ilaç kullanırken kesinlikle doktorum Savaş Kudaş'ı ararım. Ben cahil bir insan da değilim, bilgili bir insanım. Yaşımdan olgun davranan bi insanım. Böyle bir maddeyi bilerek kullanmayacağımı beni tanıyan herkes biliyor" diye konuştu.

"SPOR YAZARLARININ YORUMLARI, BENİ KANIMDA YASAKLI MADDE ÇIKMASINDAN DAHA FAZLA ÜZDÜ"

Futbolu seven insanın futbolu her an özlediğini dile getiren Şam, "Cezamızı bekleyeceğiz ve çekeceğiz. Herşey Allah'tan gelir. Tabiki 3 büyük takımdan birine gitmek istiyordum ama böyle bir durumla karşılaştık. Aile olarak inançlı insanlarız. Allah ve peygambere bağlı insanlarız. Allah'a sığınmaktan başka yapacak birşeyimiz yok. Dua etmekten ve yalvarmaktan başka birşey gelmiyor elimden. 3 yıl olur, 5 yıl olur ama bir gün gerçeğin ortaya çıkacağından şüphem yok. Sabırlı bir şekilde bekleyeceğim. En çok üzüldüğüm nokta, bu olaylar çıktıktan sonra çok sevdiğimiz yorumcu abilerimizin ve köşe yazarları abilerimizin yaptığı yorumlar oldu. Beni ne kadar tanıdıklarını bilmiyorum ama bir kişiliğimiz ve karakterimiz olduğunu bilmelerini istiyorum. Cezadan ve bu olaylardan çok yorumlara üzüldüm. Galatasaray maçında oynadığım futbola öyle bir gölge düşürmüşler ki, maç esnasında attığım deparı göremediklerini söylüyorlar. Kanımda çıkan madde bir futbolcunun kullanacağı bir madde değil. Bir futbolcu güç ve performans arttırıcı madde kullanır. Kanımda çıkan madde ise sadece uyarıcı özelliği taşıyor ve dinç tutuyor. Rica ediyorum tekrar incelesinler. Galatasaray maçında ben 9800 metre koştum ve benim en az koştuğum maçlardan birisi. O maça gölge düşürmesinler. O maçta da kişiliğim ve karakterimle oynadım. Çok sevdiğim insaların bu şekilde yorumlar yapması beni çok üzdü." şeklinde konuştu.

"EN BÜYÜK HAYALİM (A) MİLLİ TAKIMDA OYNAMAKTI"

Hedeflerinin zirvesinde olduğunu vurgulayan genç oyuncu Şam, "3 senedir beni isteyen kulüpler vardı ve sabrettim. İlhan Cavcav ile konuşuyorduk ve Gençlerbirliği'nde biraz daha pişip sonrasında gitmek istiyordum. Bu sene de performansım çok iyiydi. Hem gol atmıştım hem de asist yapmıştım. Bu maddeye tenezzül edecek ve pes edecek bir insan değilim. A Milli takıma aday bir insandım ve 80 defa milli oldum. Ümit Milli takımında kaptanlık yaptım. Gençlerbirliği'nde kaptanlık yaptım. Genç bir oyuncuyum. En büyük hedefim A Milli Takım forması giymekti. Cezam ne olursa olsun çalışmalarıma devam edeceğim ve döndüğümde herkese neyin ne olacağını göstereceğim" ifadelerini kullandı.

"EŞİME, KIZIMA VE AİLEME İHANET EDECEK KARAKTERDE BİR İNSAN DEĞİLİM"

Son olarak bütün futbolculara seslenen Şam, "Bütün arkadaşlarımı uyarıyorum. Kullandıkları herşeyi kontrol etsinler ve dikkat etsinler. Ben bu kadar hassas davranırken böyle bir olay başıma geliyorsa diğer arkadaşların daha çok dikkatli olması gerekiyor. Ben ne eşime ne aileme ne de 2,5 yaşındaki kızıma ihanet edecek bir insan değilim. Bu konularda hiçbir zaman yalan söylemedim. %100 eminim ki böyle bir maddeyi kullanmadım. Bundan sonra da bana dair bütün testlerin alınmasını istiyorum" dedi.

ORHAN ŞAM'IN EŞİ GÜLŞAH: "ORHAN'IN ESKİ MUTLU GÜNLERİNİ ÖZLEDİM"

Orhan Şam'ın kanında yasaklı maddeye ulaşıldığına yönelik haberi ilk kendisinin öğrendiğini belirten eşi Gülşah Şam, "Biz haberi öğrendiğimizde Ereğli'deydik. Eşimin menajeri aradı ve durumu anlattı. Orhan'ın idrarında doping çıktığını anlatınca ben inanamadım. Orhan ne olduğunu sorduğunda nasıl söyleyeceğimi bilemedim. Eşimin yataktan nasıl fırladığını aklımdan çıkaramıyorum. Benim eşim yasaklı maddeye tenezzül edecek en son insan bile değildir. İstediğiniz insana sorun aynı şeyi söylecektir. 30 Aralık'tan beri biz bu durumun içerisindeyiz. 2,5 yaşındaki kızım bile çok etkilendi bu durumdan. Bunu bize yaşatmaya ne hakları var. Eşim zaten kampa gitmedi. Orhan'ın topa ne kadar bağlı olduğunu biliyorum ve futbolun onun için herşey olduğunu biliyorum. Kendisi 20 gündür mesleğinden uzakta. Ben Orhan'ın eski mutlu günlerini özledim" açıklamalarında bulundu.

"BÜYÜK TAKIMLARA TRANSFER OLMASINI BEKLERKEN BU OLAYLA SARSILDIK"

Bu durumun sadece Orhan Şam'ı etkilemediğini ve onun bir ailesi olduğunu hatırlatan Gülşah Şam, "Transfer haberleri çıkarken ve adı büyük takımlarla anılırken biz bu haberle sarsıldık. Ya bu maddeyi Orhan'a kullandıran kişi ben yaptım diyecek. Ya da Orhan ve biz bu cezayı çekeceğiz. Başka bir türlü yolu yok. Herşey Allah'tan gelir. Orhan'a büyük takımlara gitmenin nasip olmadığını söylemiştim. Demek ki bunu da yaşamamız kaderimizde varmış. Tek isteğim bunu yapanların ortaya çıkması ve eşimin en az cezayla bu durumdan kurtulmasıdır. Bizim evimizde kızımın ilaçları vardır ve başka ilaç bulunmaz. Orhan başının ağrıdığını söylediğinde ilaç vermek istiyorum ama hemen doktorunu arıyor ve durumu anlatarak ilaç alıp almaması gerektiğini öğreniyor. Tabi ilacın adını söylüyor ve sakıncası yoksa kullanıyor. Biz 5 yıldır evliyiz ve Orhan'ın danışmadan ilaç kullandığını hiç görmedim" dedi.

"2.5 YAŞINDAKİ KIZIMIZ İÇİN AYAKTA DURMAK ZORUNDAYIZ"

Çok zor günlerin kendilerini beklediğini ifade eden Gülşah Şam, "Ben her zaman eşimin yanında olacağım. Önemli olan iyi günde değil, kötü günde yanında olmaktır. Ben eşime sonuna kadar güveniyorum. Küçük kızımız için ayakta durmak zorundayız. Bunu yapanların yanına kalmayacak. Lütfen karar verirken Orhan Şam'ın kişiliğini ve karakterini araştırsınlar. Başka birşey istemiyorum" değerlendirmelerinde bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle