Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aileleri kayıp 5 genci fotoğraflarıyla arıyor

  Serhat YAĞIZ/ KAYNARCA(Sakarya),(DHA)
  27 Aralık 2014 - 13:17Son Güncelleme : 27 Aralık 2014 - 13:39

  İSTANBUL’daki evlerinden geçen salı günü ayrılan, yaşları 14 ile 17 arasında değişen 2’si kız 5 gençten bir daha haber alınamadı. Aileler, gençlerin son görüldüğü Kocaeli ve Sakarya’da bazı bölgelere onların fotoğraflarını asarken, en son dün İzmit Otogarı’nda güvenlik kamerası kayıtlarında tesbit edildiği belirtildi.

  İstanbul Ataşehir’de Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi olan Demet K.’nın babası Abdullah K. kızının salı sabahı okula gitmek üzere evden çıktığını, ancak bir daha haber alamadıklarını belirtti. baba Abdullah K. şunları söyledi:

  "Kızım okula gitmediği gibi bir daha da ulaşamadık. Yaptığımız araştırmalar sonunda, bazıları diğer okullardan uzaklaştırıldığını öğrendiğimiz 4 arkadaşıyla birlikte İstanbul’dan ayrılmışlar. Kocaeli ve Sakarya’da görülmüşler. Bu nedenle onların bulunması ve görenlerin bize bildirmesi için ilanlar hazırlayıp yapıştırdık. Polis ve jandarmaya da başvurduk. Sakarya’nın Kefken, Kaynarca, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kefken’de görülmüşler.

  Aileleri kayıp 5 genci fotoğraflarıyla arıyor

  Dün de güvenlik kamerası kayıtlarından İzmit Otogarı’na geldiklerini tesbit ettik. Ben kızımızın hayatından endişe etmeye başladım. Çünkü diğer çocuklardan bir ikisi çeşitli nedenlerle okullarından uzaklaştırılmış kişiler."

  Abdullah K.’nın bastırttığı ve bilgi verilmesi için altında kendi telefonlarının da bulunduğu ilanlarda, kızı Demet’i yanı sıra onunla birlikte olduğu kamera kayıtlarından anlaşılan Umut Ş., Berke G., Hülya İ. ve Burak A.’nın da fotoğrafları bulunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı