Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ailece Emevi Meydanı'ndaydılar

  Hürriyet Planet
  11 Ocak 2012 - 13:50Son Güncelleme : 11 Ocak 2012 - 17:28

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, dün Şam Üniversitesi'nde yaptığı konuşmanın ardından bugün de başkentin en büyük meydanında halka seslendi. Eşi Esma Esad ve çocuklarıysa, kalabalığın arasından Suriye liderini dinledi.

  Suriye devlet televizyonundan canlı olarak yayınlanan konuşmasında Esad, Emevi Meydanı'nda "Terörle mücadele ve reformda kararlıyız" sloganıyla hükümete destek gösterisi düzenleyen kalabalığa hitap etti.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Esad, "Siz meydanlara inince ben de sizinle olmak istedim. Şam'ın kalbi Emevi Meydanı'nda sizlerle olmak istedim. Emevi'nin ve direnişin başkentinde sizinle olmak istedim" diye konuştu.

  ESADLAR EMEVİ MEYDANI'NDA / FOTO GALERİ

  Esad, bir yandan reform yaptıklarını bir yandan da terörle mücadele ettiklerini belirterek, Suriye'nin komploya maruz kaldığını, ancak bu komplonun son dönemlerine gelindiğini ve bu zor dönemin üstesinden geleceklerini söyledi.

  Esad kısa süren konuşmasının sonunda kalabalığa, "Ben sizinle geleceğe güvenle bakıyorum" dedi.

  AİLESİ DE DESTEK VERDİ

  Suriye liderini dinleyenler arasında eşi Esma Esad ve iki çocuğu da yer aldı. Esma Esad, böylece İngiltere'ye kaçtığı yönündeki iddiaları da çürütmüş oldu.

  Esad'a ve reform programına destek gösterileri bugün başkent Şam'ın yanısıra Halep, Lazkiye, Haseke, Humus ve Süveyda kentlerinde de düzenleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı