ADANA HABERLERİ

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İki Yıllık AB Projesini Tamamladı

IHA
29.09.2015 - 12:54Son Güncelleme : 29.09.2015 - 12:55

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen ‘Mental Issues in Job-centers’ (İş Bulma Merkezlerindeki Ruhsal Problemler) isimli proje, 2 yıllık çalışmanın ardından başarıyla tamamlandı.
Mesleki eğitim veren, işçi bulan, danışmanlık sağlayan, mesleki eğitim kurumları gibi iş merkezlerinde çalışan personelin, iş arayanlara yardım ederken karşılaştıkları psikolojik sorunlar ve iş arayan kişilere nasıl yardımcı olacakları konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürlüğü’nün proje ortağı olan Macaristan, İngiltere, İtalya, Almanya, Romanya, Slovakya ve Slovenya’dan gelen benzer ortak kurumlarla iyi uygulamalar üzerinde çalışmalar yapılarak, uzman psikologlar ve sosyologlar eşliğinde bu konuda yapılan yaklaşımlar konusunda eğitimler verildi.
Proje süresince 60-80 iş bulma merkezlerinde çalışanlarla anketler yapıldı. 60-80 iş arayanla anket ve görüşmeler yapıldı. Ortak ülkeler arasında kıyaslama yapılarak iyi uygulamalar tartışıldı. Var olan yaklaşımlar tartışılıp araştırıldı. Birlikte iş merkezleri için eğitim programı hazırlandı ve pilot çalışma yapıldı. Mesleki eğitim kurumlarıyla iş dünyası arasında işbirliğini geliştirmeye ve başarılı eğitim tekniklerinin yaygınlaştırılması konusunda odaklanan proje süresince Macaristan, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovenya Almanya ve son olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde toplantılar düzenlendi.
Türkiye’de final konferansı verilerek projenin iş bulma merkezinde ve danışmanlık veren kurumlara tanıtımı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İki Yıllık AB Projesini Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İki Yıllık AB Projesini Tamamladı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı