ERZURUM HABERLERİ

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Engelli Sorunlarına Yoğunlaştı

IHA
27.02.2015 - 17:40Son Güncelleme :

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ ENGELLİ SORUNLARINA YOĞUNLAŞTI

IHA

Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Sadullah Efe, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları’nı ziyaret ederek, kurumun engellilere yönelik çalışmaları hakkında bilgi aldı.
1996 yılından beri derneğin başkanlığını sürdürdüğünü ifade eden Efe, ‘’ Sosyal devlet ilkesi gereği, sosyal hizmet alanında önemli çalışmalara imza atan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çalışmaları bizler için büyük önem taşıyor. Sivil toplum kuruluşlarının kamu kurumlarıyla işbirliği içerisinde olmasını önemsiyoruz’’ dedi.
Abdulhakimoğulları ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurumlarının engellilere yönelik önemli çalışmaları olduğunu anımsattı.
Engellilerin sorunları konusunda sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine önem verdiklerini belirten Abdulhakimoğulları, engellilerle ilgili kapsamlı çalışmalara imza attıklarını ifade etti.
ENGELLİLER SOSYALLEŞİYOR
Evde bakım hizmetlerinden Erzurum’da yaklaşık 7 bin 500 kişinin yararlandığını belirten Abdulhakimoğulları, engellilerin insan onuruna yakışır şekilde korunması, bakımının sağlanması, becerilerinin geliştirilmesi ve sosyal hayata uyum sağlamasına yönelik hizmetler sunmayı öncelikli proje olarak gördüklerini söyledi.
Otistik çocuklarının ailelerine yönelik eğitim düzenleyeceklerini, anımsatan Abdulhakimoğulları, ‘’Engelli vatandaşlarımızı dört duvar arasından çıkartarak, günlük hayatımızın içinde yer almalarını sağlamaya yönelik çalışmalara ağırlık veriyoruz. Yolların, kaldırımların, toplu taşıma araçlarının, kamu binalarının ve camilerimizin engelli vatandaşlarımızın kullanımlarına uygun hale getirilmesi için erişilebilirlik birimimizin çalışmaları devam etmektedir.Bu konuda da gözle görülür gelişmelerin yaşanması hem engelli vatandaşlarımızı hem de tüm vatandaşlarımızı mutlu etmektedir. Engellilerin sorunlarının aşılması noktasında sivil toplum kuruluşlarına sendikalara ve medyaya önemli görevler düşüyor’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Engelli Sorunlarına Yoğunlaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Engelli Sorunlarına Yoğunlaştı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:04
  • Yatsı
   18:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı