BATMAN HABERLERİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Batman'da

AA / Kaan Bozdoğan,Muhyeddin Beyca
24.02.2016 - 13:16Son Güncelleme :

- Bakan Ramazanoğlu: - "(Kayseri'de cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddia edilen lise öğrencisi) Kim bu faili işlediyse en ağır cezanın verilmesi konusunun sonuna kadar takipçisiyiz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak davaya müdahil olduk, yakından takip ediyoruz"- "Gerek cinsel istismarlar, gerek kadın cinayetleri konusunda sıfır toleranslıyız. Verilmesi gereken en ağır cezanın hiçbir indirime uygulanmadan verilmesi için sonuna kadar takipçisiyiz. Ailesine psiko-sosyal destek veriyoruz ve yakından ilgileniyoruz"

AA / Kaan Bozdoğan,Muhyeddin Beyca

BATMAN (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Kayseri'de cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddia edilen lise öğrencisine ilişkin, "Kim bu faili işlediyse en ağır cezanın verilmesi konusunun sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak davaya müdahil olduk, yakından takip ediyoruz" dedi.

Çeşitli temas ve incelemede bulunmak üzere Batman'a gelen Bakan Ramazanoğlu, Valilik ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığına geçerek, AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi ve AK Parti İl Başkanı Diyaettin Uçar ile bir süre görüştü.

Burada bir gazetecinin Kayseri'de cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddia edilen lise öğrencisine ilişkin sorusunu yanıtlayan Ramazanoğlu, çocuk ve kadınlara yönelik bütün taciz ve cinayetleri şiddetle kınadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Kim bu faili işlediyse en ağır cezanın verilmesi konusunun sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak davaya müdahil olduk, yakından takip ediyoruz. Bu davaya müdahiliz. Sonuna kadar takipçisiyiz. Bu konuda, gerek cinsel istismarlar, gerek kadın cinayetleri konusunda sıfır toleranslıyız. Verilmesi gereken en ağır cezanın hiçbir indirime uygulanmadan verilmesi için sonuna kadar takipçisiyiz. Ailesine psiko-sosyal destek veriyoruz ve yakından ilgileniyoruz."

Ramazanoğlu, Aile Destek Sosyal Projesi'ne (ASTEP) ilişkin bilgi vererek, "Her ailenin bir sosyal danışmanı olacak. Batman'da da bunu başlattık, şu anda yaygınlaştırıyoruz. Bugün hizmet içi eğitimimizi de yapacağız. Ailelerimizi güçlendireceğiz. Bu güçle ailelerin içerisinde problem yaratan kişileri daha rahat ayıklayacağız. Kız çocuklarımızın okulda kalmasını, 12 yıl temel eğitimini tamamlamasını ve daha fazla üniversiteye devam etmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Batman'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Batman'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı