DÜZCE HABERLERİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Düzce'de

AA / Ömer Ürer,ZAFER GÖDER
17.01.2015 - 12:33Son Güncelleme : 17.01.2015 - 12:34

- Bakan İslam: - "Bizler, kendimizi devletin şefkat eli görüyoruz ve şefkat hizmetlerini yerine getiriyoruz. Onun için hiçbir işimizin ertelenmeye, vazgeçilmeye ve ihmal edilmeye tahammülü yok"

AA / Ömer Ürer,ZAFER GÖDER

DÜZCE (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bizler, kendimizi devletin şefkat eli görüyoruz ve şefkat hizmetlerini yerine getiriyoruz. Onun için hiçbir işimizin ertelenmeye, vazgeçilmeye ve ihmal edilmeye tahammülü yok" dedi.

İslam, bakanlığının kent merkezindeki otelde düzenlenen il değerlendirme toplantısında, kadınlara, gençlere, çocuklara, şehit yakınlarına, gazilere, yaşlılara ve engellilere birçok hizmet verdiklerini söyledi.

Bakanlık çalışmalarının hizmet politikası üzerinden yürütüldüğüne işaret eden İslam, "Bu hizmetler bir taraftan politika üretmek, bir taraftan da onları hayata geçirmek suretiyle oluyor. Hizmetlerimizi illerimizde yürüttüğümüz çok çeşitli kurum ve kuruluşlarımız var. Türkiye'nin hemen hemen bütün şehirlerinde merkezlerimiz var" diye konuştu.

Bakanlığın "saha gözlemciliği programı" hakkında bilgi veren İslam, şunları kaydetti:

"Bugün Düzce'de bu programı icra edeceğiz. Bu programda merkezde oluşturduğumuz politikaların yerelde nasıl uygulandığını görmek istiyoruz. Yereldeki sorunlar, kurum ve kuruluşlarımızda aksayan nokta var mı? Hizmetlerin sunumunda daha iyileştirilmeye gerek duyulan yönler var mı? Çalışanlarımızın daha farklı ihtiyaçları ve talepleri var mı? Merkezde üretilen politikalarla yerelde üretilen hizmetler arasındaki uyum tam anlamıyla sağlanabiliyor mu? Bunu görmeye çalışıyoruz. Bir bakıma kendi kendimizi kontrol ediyoruz ve eleştiriyoruz. Daha iyiye doğru gidebilmek için hangi hamleleri gerçekleştirmemiz gerektiğini görmek istiyoruz."

İslam, 16 kişilik saha gözlemcisi ekibin bir hafta kentte inceleme yaptığını anlatarak, "Kurum ve kuruluşlarımızı ziyaret ettiler. Yararlanıcı ve faydalanıcı olarak geldiler. Hizmetlerimizin sunuluş biçimini ve kalitesini denetlediler. Sonra da bizimle paydaşlık yapan kurumları ziyaret ettiler. Bir analiz çıkarmaya çalıştılar. Bu analizin sonunda bir program oluştu. Şimdi o programı burada bütün ilgililerimizle tartışacağız. Toplantının sonunda buradaki iyileştirmeleri hangi takvim çerçevesinde, nasıl ve kimlerle yapacağımızı göreceğiz" ifadesini kullandı.

Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Düzce'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 12 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Düzce'de haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:35
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı