ÇANAKKALE HABERLERİ

Aile şirketleri masaya yatırıldı

DHA
30.04.2016 - 16:18Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ÇANAKKALE

DHA

ÇANAKKALE'nin Biga ilçesinde düzenlenen toplantıda aile şirketlerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nazan Yelkikalan ve Doç. Dr.Erdal Aydın Biga Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (BİSİAD) geleneksel kahvaltılı toplantısında aile şirketlerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri üzerine konuştu. Köşdere Aktivite Merkezi'nde düzenlenen kahvaltı sohbetinin açılış konuşması BİSİAD Başkanı Zeka Baş tarafından yapılırken işadamları toplantıya büyük ilgi gösterdi.

Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Yelkikalan aile şirketlerinin aile içerisinde bırakılmayacak kadar önemli olduğunu söyleyerek "Aile şirketleri sahip oldukları özellikleri nedeniyle günümüzde daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Bütün şirketlerin en önemli özelliği duygusal yoğunluğa sahip olmalarıdır. Aile şirketlerinde duygusallık ve rasyonelliğin bir arada bulunması çatışmaya neden olur. Bu çatışmada duygusallığı yoğun aile işletmelerinin gelecekte ayakta durabilmesi için rasyonel gerçeklere dayalı stratejik planlama yapmasının önemi üzerinde durulmaktadır. Türkiye'deki aile işletmelerinin çöküşünde başarısızlığında yüzde 80 oranında aile ile ilgili konularda alınan kararlar ilk sırada yer alıyor. İşletmelerin yüzde 20'sinin ticari nedenlerle battığı ortaya çıkmıştır" diye konuştu. Doç.Dr.Erdal Aydın ise dünyanın hızlı bir şekilde kabuk değiştirdiğini belirsizliğin olduğu bir ortamda iş yapmanın çok zor olduğunu bu nedenle de işin gençlere bırakılmasının önemini anlattı.

Safiye TARI GÜNER / BİGA (Çanakkale), (DHA)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Aile şirketleri masaya yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2016 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile şirketleri masaya yatırıldı haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:12
  • Guneş
   07:56
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı