Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aile meclisi gidelim dedi

Geldiği günden beri F.Bahçe’de istenileni veremeyen Brezilyalı oyuncu, ülkesinde forma giyme isteğini ailesi ve yakın dostlarıyla paylaştı.Fikri destek görünce bavullarını hazırlamaya başladı.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de kime sorsanız takımın ön liberoda sıkıntı yaşadığını söyler. Sol bekte yaşanan sorunun çözümü özür dileyen Santos ile giderildi gibi gözüküyor. Çünkü hocasına söz verdi. Neler demedi ki, “Gençliğime verin. Ben Brezilya Milli Takımı oyuncusu olarak size en büyük katkıyı sağlamam gerekirken şımarık çocuklar gibi davrandım.
Sezonun en iyi oyuncusu olacağım. Sizin için savaşacağım. Beni aldıran da sizsiniz. Affınızı diliyorum. Medya’nın karşısına çıkıp sizden dilediğim özrü tüm camiamızdan da dileyeceğim” diyerek kefeni yırttı.Aslında gönderilmesi için kesin karar verilmişti.

Kocaman, Santos’a ligin ikinci yarısındaki oynayacakları kritik 17 maç için güvenmiyor ve inanmıyordu. Santos’un gözlerinde bu inancı görünce fikrini değiştirdi. Yani asıl mesele olan sol kanada yapılacak transferden vazgeçilmiş, orta sahada yaşanan sıkıntının giderilmesi yeni hedef olmuştu.
Şimdilerde harıl harıl belirlenen isimlerle ilgili görüşmeler yapılıyor. Bir an önce kontenjanın boşalması bekleniyor. Bilica kesin olarak kalmaktan yana. Kocaman da defans bloğunu bozmak istemiyor.
Asıl sıkıntısı orta sahada. Ancak burada da problem yok değil. Niang, Alex, Yobo, Lugano, Santos zaten kontenjanın 5’ini tamamlıyor. Tek bir yabancı oyuncu daha oynatma şansı var. Bu oyuncunun da takıma en çok yararı olacak isim olması konusunda hassas davranılıyor.
Kaptan Alex ile de görüştü
İşte tüm bu planları bizler gibi Aykut Kocaman ve ekibi de yapıyor. Kafalarda bin bir tilki dolaşıyor. Bu tilkiler dolaşırken, önceki gün müjdeli bir haber geldi. Belki de Kocaman da bizden duyacak bu gelişmeyi.
Fenerbahçe’ye geldiği günden beri ne istenileni veren ne de kendi istediğini alma şansı bulan Cristian Baroni kararını vermiş durumda. Ailesi ve kendisi adına en doğru kararı almak için yakın dostları ile oturup ciddi görüşmeler yapmış. Bu durumu kaptan Alex ve bazı yakın arkadaşları ile de paylaşmışlar.
Az kazanırız ama mutlu oluruz
İşin aslı oynayamayacağını anlayan Cristian en doğru yolun Brezilya’ya geri dönmek olduğuna karar vermiş. Ailesi de kendisine bu konuda sonuna kadar destek olmuş. Onlar da, “Ülkemize gidelim. Burada mutsuz olmaktansa az kazanır daha mutlu oluruz” demişler.
Cristian da mutsuz. Samsunspor hazırlık maçında ve son Antalyaspor karşılaşmasında tribünde oturan Sambacı umudunu yitirmiş durumda. Yani şartlar oluşursa Cristian önümüzdeki birkaç gün içinde çözüm her iki taraf adına da olumlu sonuçlanır ve Brezilyalı Fenerbahçe’nin şartlarını zorlamadan, gidebilecek bir ortam yaratırsa büyük ihtimalle Cuma’ya kadar Brezilya’ya kalkacak ilk uçağın içinde olacak.

Corinthians ve Santos istiyor

F.Bahçe’den ayrılma kararı alan Cristian, menajerleri aracılığıyla Brezilya’ya geri dönmenin yollarını arıyor. Özellikle Avrupa’da futbol oynamaya alışamayan Cristian menajerlerine bu işi çözmeleri konusunda tam yetki verdi. Eski takımı Corinthians ile görüşmelerini sürdürüyor. Ayrıca Santos kulübü de şartlar olumlu olursa bu oyuncuyu alabileceklerini menajerlere iletmiş durumda. Bu gelişmelerden sonra Kocaman ve ekibi de büyük bir sevinç yaşayacak gibi. Hem problemli bir oyuncudan kurtulacaklar hem de yeni transferin önü açılacak.

F.Bahçe Ernst’ini arıyor

BEŞİKTAŞ’ın eski hocası Mustafa Denizli, iki sezon önce şampiyon oldukları sezonun devre arasında Fabian Ernst’i kadrosuna katmış ve siyah beyazlılar inanılmaz bir çıkış yaşamıştı. Bu oyuncunun takıma katılmasının ardında Beşiktaş önemli bir eksiğini de gidermiş ve sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı.
Aynı görüş şu an için Fenerbahçe’de de hakim. Kime sorsanız takımın orta saha oyuncusuna ihtiyacı olduğunu söylüyor. Hatta ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen’de Fenerbahçe’nin ikinci yarının ilk maçı olan Antalyaspor karşılaşması sonrasında 1-0’lık galibiyete rağmen mutlaka bir ön liberoya ihtiyacı olduğunu, asıl sıkıntının bu bölgede yaşandığını dile getirmişti.Ernst gibi takıma olumlu katkı sağlayacak bir ismin kadroya dahil edilmesi halinde aynı çıkışın sarı lacivertli takımda da yaşanabileceği konuşuluyor. Hatta, böyle bir transferin gerçekleşmesi halinde büyük bir sıkıntı içinde geçen sezonun bile mutlu sonla noktalanabileceği görüşü de Fenerbahçe camiasında hakim.


Bunları da Beğenebilirsiniz