Gündem Haberleri

  Aile katliamı kurbanlarından anne- kız koyun koyuna defnedildi

  Fatih KARAÇALI-Akif ÖZDEMİR/ ADANA, (DHA)
  25.12.2014 - 15:06 | Son Güncelleme:

  ADANA’da psikolojik tedavi gören damadı 31 yaşındaki Serhan Ögelge tarafından öldürülen kızı 30 yaşındaki Sinem Ögelge ile torunları 3 yaşındaki Selen ve 6 aylık Simge’yi olay gecesi evine getiren baba Kemal Tokeker, "Kızımı ve torunumu ellerimle ölüme götürdüm. Hep, ’belki düzelir’ diye bekledik, nerden bilirdim böyle olacağını"dedi. Anne ile koynunda can veren minik kızı koyun koyuna, diğer kızı ise ayrı mezarda toprağa verildi.

  Merkez Yüreğir İlçesi’nin Seyhan Mahallesi’nde mobilyacı Serhat Ögelge tarafından tüfekle öldürülen eşi Sinem Ögelge ile kızları Selen ve Simge’nin cenazeleri Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Baba Serhat Ögelge’nin cenazesi ise bekletildi.

  CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

  2 minik kızın cenazeleri tek tabuta konuldu. Cenazeler ilk önce Sinem Ögelge’nin babası Kemal Tokeker’in evine getirildi. Genç kadının yer aldığı tabut, son kez baba evine indirildi. Üzerine gül yaprakları dökülen Sinem Ögelge’nin tabutuna sarılan yakınlarının feryatları yürek dağladı. Bir süre burada bekletilen cenazeler ardından Ali Hocalı Mezarlığı’na getirildi.

  Aile katliamı kurbanlarından anne- kız koyun koyuna defnedildi  İKİ BABA SARILARAK HELALLEŞTİ

  Serhat Ögelge’nin babası Sadık ile annesi Suna Ögelge de gelini ile torunlarını son yolculuklarında yalnız bırakmadı. Ayakta durmakta zorlandığı için yakınlarının kolları arasında mezarlığa gelen Sadık Ögelge, son kez torunlarının yüzlerine bakıp gözyaşı döktü. Ardından Kemal Tokeker ile Sadık Ögelge birbirlerine sarılarak başsağlığı dileğinde bulundu.

  ANNE HASTANEYE KALDIRILDI

  Simge’nin annesi Nuray Tokeker, acıya daha fazla dayanamayıp baygınlık geçirdi. Hazır bekletilen ambulansa alınan Nuray Tokeker sakinleştirici iğne yapıldı. Ancak Tokerer’in kalp spazmı geçirdiği belirlenince ambulansla hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

  Aile katliamı kurbanlarından anne- kız koyun koyuna defnedildi

  DELİ DAMGASINDAN KORKULUYOR

  Sinem Ögelge’nin Hollanda’da yaşayan ve cenazeye katılmak için Adana’ya gelen dayısı Ethem Hayri Makineli, ailelerin sorunları görmezden geldiğini belirterek, "Fikir ayrılığı, geçimsizlik görmezden geliniyor. Bizzat uyarılmış, doktor teşhis koymuş, tehlikeli sorunlar olduğunu söylemiş. Duygusallık ön plana çıkıp, ’deli damgası vurulmasın’ diye sorunu çözmek yerine görmezden geliniyor. Bu olay, tüm topluma ders olsun"dedi.

  Aile katliamı kurbanlarından anne- kız koyun koyuna defnedildi

  ELLERİMLE ÖLÜME GÖTÜRDÜM

  Eşinin evini terk edip yanına gelen kızı ve torunlarını olay günü akşam kendi elleriyle tekrar götürdüğünü belirten baba Kemal Tokeker, gözyaşı dökerek şunları söyledi:

  "Nişanlıyken aralarında sorun çıktı. Ailem bu evliliğin sonunun iyi olmayacağını söyledi. Ama ben, ’nikahta keramet vardır’ diyerek evlendirdim. Sorunlar devam etti, ’çocuk olursa birbirlerine bağlanırlar’ düşüncesi ile ayrılmalarına izin vermedim. Hep yanlarında oldum, destek çıktım. Son olarak ikisini de psikoloğa götürdüm. Doktor ilaç verdi, beni uyardı, ’Bunların sonu iyi olmayacak’ dedi. Ama ben yine dinlemedim, düzelmelerini bekledim. ’Belki düzelir’ diye olay günü akşam kızımı ve torunlarımı kendi ellerimle ölüme götürdüm. Böyle olacağını bilemedim. Ben sebep oldum."

  Aile katliamı kurbanlarından anne- kız koyun koyuna defnedildi

  ANNESİNİN KOYNUNDA ÖLDÜ, KOYNUNDA TOPRAĞA VERİLDİ

  Kılınan cenaze namazının ardından anne ile koynunda can veren minik kızı Simge koyun koyuna toprağa verildi. Selen ise ayrı mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı. Mezarı kendisi için aldığını anlatan Kemal Tokeker, "Kendimiz için 500 metre mezar yeri almıştım. Ama kızıma ve torunlarıma kısmet oldu" diyerek ağladı.

  Aile katliamı kurbanlarından anne- kız koyun koyuna defnedildi

  BABA BAŞKA MEZARLIKTA TOPRAĞA VERİLDİ

  Anne ve kızları toprağa verildikten sonra aile yakınları Adli Tıp Kurumu’na gelip, bu kez Serhat Ögelge’nin cenazesini aldı. Ögelge’nin cenazesi ise götürüldüğü Seyhan İlçesi’ndeki Mıdık Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı