AİLE İÇİ ŞİRRET

Özge EĞRİKAR / İSTANBUL
12.08.2014 - 10:12 | Son Güncelleme:

İspanyol bir koca, aşırı kıskandığı, kendisini eve hapsettiği, kanser bulgusuna rağmen ülkesine dahi gitmesine izin vermediği, silah bulundurduğu ve şiddet uyguladığı iddiasıyla Türk karısına boşanma davası açtı.

TÜRK eşi E.R.G. ile 3 yıl önce İstanbul Bakırköy’de evlenen İspanyol pilot koca R.R.G., İstanbul Aile Mahkemesi’ne boşanma dilekçesi verdi. Dava dilekçesinde, “Davalı eş evlendikten kısa bir süre sonra aşırı kıskanç halleriyle kocasını eve hapsetti. Kocasının İspanya’ya ailesinin yanına gitmesine izin vermedi. Davacı koca, hem iş yaşamında, hem de ailesiyle olan ilişkisinde zorluklar yaşadı” denildi.

‘BOŞARSAN KENDİME ZARAR VERİRİM’

Dilekçede şu ifadeler de yer aldı:
“Diyabet teşhisi konulan İspanyol kocanın safrakesesi ve karaciğerinde kanserojen polipler bulundu. Buna rağmen davalı eş, eşinin sağlık kontrolü için dahi İspanya’ya gitmesine razı olmadı. Bunun dışında davalı, evde silah bulundurduğunu söyleyerek kocasına fiziksel şiddet de uygulamaya başladı. Eşinin bu yaptıklarına dayanamayan R.R.G., boşanmak istemesi üzerine, ‘Beni boşarsan avukat ve doktor arkadaşım yardım edecek. Kendime zarar vereceğim. Bunu sen yapmışsın gibi göstereceğim’ tehdidiyle karşılaştı. Durumu, İspanya İçişleri Bakanlığı’na ve İspanya Büyükelçiliği’ne bildiren koca, Madrid’e gitti. Şikayette bulunulmasına rağmen, savcılık kovuşturma kararı vermedi. Davalı, kocasına ait ve ortak hesaplardan habersiz para çekti. Manevi olarak çöküntüye uğrayan müvekkil için 10 bin lira da manevi tazminat istiyoruz.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı