MERSİN HABERLERİ

"Aile İçi Şiddetin Önlenmesi İçin, Bütün Kurumların Duyarlı Olması Gerekiyor"

IHA
31.07.2015 - 09:29Son Güncelleme :

AİLE İÇİ ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İÇİN, BÜTÜN KURUMLARIN DUYARLI OLMASI GEREKİYOR

IHA

Mersin’in merkez Yenişehir Kaymakamlığı’nda, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik kurumlar arası değerlendirme toplantısı yapıldı.
Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ümit Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akpınar, Cumhuriyet Karakol Amiri, 50. Yıl Karakol Amiri, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Çiğdem Göllü ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmail Kaya katıldı.
Kaymakam Dr. Özarslan, toplantıya katılan yetkililerin, kanunun uygulanmasıyla ilgili olarak kendi görev alanına giren konularda işbirliği ve yardımda bulunmak ve alınan tedbir kararlarını ivedilikle yerine getirmekle yükümlü olduklarını belirterek, "Kurumlar, kanun kapsamında kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışmaları desteklemek ve ortak çalışmalar yapmak zorundadır. Aile içi şiddetin önlenmesi için bütün kurumlarımızın duyarlı olması gerekir. Aile içi şiddetin önlenmesi için ilçemizde faaliyet gösteren kurum ve sivil toplum örgütlerinin ortak çalışmaları ile sorunun ortadan kaldırılamayacağını düşünüyor ve hepinizin bu konuya hassasiyetle ilgi göstermesini istiyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden "Aile İçi Şiddetin Önlenmesi İçin, Bütün Kurumların Duyarlı Olması Gerekiyor" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Aile İçi Şiddetin Önlenmesi İçin, Bütün Kurumların Duyarlı Olması Gerekiyor" haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı