Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aile içi infaz

  Engin ÖZMEN/DHA
  27 Mayıs 2017 - 00:13Son Güncelleme : 27 Mayıs 2017 - 00:13

  EDİRNE’de ölümle tehdit ettiği eşi, çocuğuyla birlikte evi terk eden koca, baldızını, bacanağını ve 2 yaşındaki çocuklarını dün sabaha karşı evlerinde pompalı tüfekle ateş ederek öldürüp kaçtı. Dehşet evinden çiftin iki çocuğunun ölü taklidi yaparak ölümden kurtuldukları iddia edildi.

  Salih Mal, eşi Hanife ve çocukları Elena Mal’ı öldüren Nedim Merdin pompalı tüfekle birlikte olay yerinden kaçtı. Merdin’in yakalanması için polis seferber olurken aramalara özel harekât ekipleri de destek verdi. Aramalarda ormanlık alanda Salih Mal’a ait olduğu belirlenen battaniye ve bazı gıda maddeleri bulundu. Geceyi ormanda geçirdikten sonra sabah yer değiştirdiği belirtilen cinyaet şüphelsinin yakalanması için Edirne’nin giriş ve çıkışlarında da önlem alındı.

  Eşinin ölüm tehditleri üzerine önceki akşam minik oğluyla birlikte İstanbul’a kaçtığını söyleyen İpek Merdin, “Telefonla arayıp dönmemizi istedi. Dönmeyeceğimi söyledim. Tartıştığımızda ‘Seni keseceğim’ diye tehdit ediyordu. Hap kullanıyor, kemerle dövüyordu. Biz İstanbul’a gidince, o da onları vurdu. Çocuğumla kaçarak kurtuldum. Kaçmasaydım beni de çocuğumu da öldürürdü” dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı