ADANA HABERLERİ

Aile Hekimliği Obezite Zirvesi Adana'da yapılacak

DHA
12 Nisan 2016 - 11:56Son Güncelleme : 12 Nisan 2016 - 11:57

Aile Hekimliği Obezite Zirvesi Adana'da yapılacak

YEREL HABERLER ADANA

DHA

 


ADANA'da Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) Adana Şubesi ile Başkent Üniversitesi işbirliğinde Aile Hekimliği Obezite Zirvesi sempozyumu düzenlenecek.
TAHUD Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Süheyl Asma, Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi Kışla Sağlık Yerleşkesi'nde düzenlenecek sempozyuma tüm aile hekimleri, asistanları ve konu ile ilgilenen tüm doktorların davetli olduğunu belirtti. 15 Nisan'daki sempozyuma katılımın ücretsiz olacağını belirten Asma, katılım ve sertifika için ön kayıt yapılması gerektiğini ifade etti.
Prof. Dr. Esra Saatçı'nın başkanlığında düzenlenecek ilk oturumda, Prof. Dr. Ersin Akpınar 'Aile Hekimliği ve Obezite' hakkında bilgi verirken, Doç. Dr. Okan Sefa Bakıner 'Obeziteye Genel Yaklaşım' konusunda açıklama yapacak. Doç. Dr. Akatlı Kürşat Özşahin'in başkanlığındaki 2'nci oturumda ise Doç. Dr. Özlem Sangün 'Çocukluk Çağı Obezitesi', Doç. Dr. Gonca Karakuş da 'Psikiyatrik Boyutuyla Obezite' başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.
Prof.Dr. Altuğ Kut'un başkanlığındaki 3'üncü oturumda da Uzm. Dr. Ali Murat Sedef 'Obezite ve Kanser' konusunda katılımcıları bilgilendirirken, Doç.Dr. Kenan Topal ise 'Obezitede Yaşam Tarzı Değişiklikleri'ni anlatacak. Son oturum ise Prof.Dr. Melek Eda Ertörer başkanlığında gerçekleşecek. Dr. Filiz Ekşi Haydardedeoğlu 'Sağlıklı Belenme ve Obezitede Farmakoterapi', Doç. Dr. Nurkan Törer de 'Obezitenin Cerrahi Tedavisi' hakkında paylaşımlarda bulunacak.

ADANA, (DHA)

GÖ(12.1. 2016)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Aile Hekimliği Obezite Zirvesi Adana'da yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2016 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile Hekimliği Obezite Zirvesi Adana'da yapılacak haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   20:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı