NİĞDE HABERLERİ

Aile Hekimlerine Ve Personeline Bebek Beslenmesi Anlatıldı

IHA
24.02.2015 - 15:00Son Güncelleme :

NİĞDE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORGANİZE ETTİĞİ “İLK 1000 GÜN, HAYATIMIZIN EN ÖNEMLİ DÖNEMİ, NASIL BESLENELİM, ANNE SÜTÜ VE EK BESİNLER” İLE İLGİLİ EĞİTİM DÜZENLENDİ.

IHA

Niğde Halk Sağlığı Müdürlüğünün organize ettiği “ilk 1000 gün, hayatımızın en önemli dönemi, nasıl beslenelim, Anne sütü ve ek besinler” ile ilgili eğitim düzenlendi.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Dr. Raşit Vural Yağcı, Niğde’de Aile hekimleri ve Aile Sağlığı Merkezleri personeline eğitim verdi.
Kültür Merkezinde düzenlenen eğitimde açılış konuşmasını yapan Niğde Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bilgehan Öztürk, Bebek ölümleri konusunda derste anlatılanları personelimiz iyi uygularsa eğer emin olun bunun çok faydasını görürüz. Kalkıp İzmir’den gelen hocamıza da ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Bir bebeğin anne karnından canlandıktan sonra 2. yaşın sonuna kadar geçen sürenin çok önemli olduğunu vurgulayan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Dr. Raşit Vural Yağcı, “Her şeyin başı eğitim. Eğitim sevdalısı olduğum için düştüm yollara. Sizlerin aracılığıyla halkımıza doğru mesajlar verebilmek için çok değerlisiniz. Bizim hayatımızın en önemli olduğu dönem eskiden burası göz ardı edilirdi. İşte anne bir an önce doğursun, anneye bir şey olmasın gibi çocuk ta düşünülürdü ama şimdi çocuk anneyle beraber düşünülüyor. Her şey orada çok önemli bir dönem 270 gün. Onun için 1000 günün ilk basamağını teşkil ediyor. Yani anne karnında canlandıktan sonra 2. yaşın sonuna kadar geçireceğimiz süre, bizim hayatımız için son derece önemli. Çok hızlı büyüdüğümüz bir dönem. 2 tane hücre karşılaşıyor ve birleşiyor. Hayat çizgimiz başlıyor. 2 hücrenin birleşmesiyle 270 günün sonunda 3 milyar kat ağırlımız artarak 3 kilo doğuyoruz. 2 hücre birleşiyor 270 günün sonunda dünyaya gelirken sadece beynimizde 100 milyar hücremiz oluyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Aile Hekimlerine Ve Personeline Bebek Beslenmesi Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile Hekimlerine Ve Personeline Bebek Beslenmesi Anlatıldı haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı