KIRKLARELİ HABERLERİ

Aile hekimlerine ‘görme taraması’ eğitimi verildi

DHA
26.04.2017 - 11:13Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)- KIRKLARELİ’nde aile hekimlerine ve aile sağlığı elemanlarına ‘Görme Taraması Programı ve Gelişimsel Kalça Displazisi’ eğitimi verildi.

Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit “Ülkemizde çocukluk çağında sık görülen sorunların erken tanınması ve gerekli tedavilerin sağlanabilmesi amacıyla Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından çeşitli tarama programları yürütülmektedir. Bu kapsamda yer alan ‘Görme Taraması Programı ve Gelişimsel Kalça Displazisi’ konularında eğitim verilmiştir” dedi. Kırklareli’nde birinci basamak sağlık kuruluşlarında hizmet veren aile hekimlerine ve aile sağlığı elemanlarına Dr. Sevcan Hürtürk ve Kırklareli Devlet Hastanesinde görevli Op. Dr. Yusuf Türkyılmaz tarafından bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Aile hekimlerine ‘görme taraması’ eğitimi verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile hekimlerine ‘görme taraması’ eğitimi verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı