Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Aile Hekimi" soygunu da çıktı

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  24.01.2011 - 21:41 | Son Güncelleme: 24.01.2011 - 21:41

  ANTALYA’da kendilerini ’Aile Hekimi’ olarak tanıtan iki kişi girdikleri evin sahibi Selma Gül’e aşı diyerek bayıltıcı iğne yaptı. Ziynet eşyaları ve dizüstü bilgisayarı çalışanan Gül, saatler sonra küçük kızı tarafından uyandırıldığında soyulduğunu anladı.

  28 yaşındaki Selma Gül’ün kapısını çalan takım elbiseli kimliği belirsiz iki kişi, ’Aile Hekimi’ olduklarını söyledi. Kadına evde kaç kişi yaşadıklarını, çocuklarının olup olmadığını soran şüpheliler, Selma Gül’e aşılarını tam olarak yaptırıp yaptırmadıkalrını sordu. Form doldurmak ve kimlik bilgilerini almak için eve girmek isteyen sahte Aile Hekimleri genç kadını ikna edip içeri girdi. Gül, tetanoz aşısının zamanının geldiğini söyleyince, soyguncular, "Evde aşı yapabiliyoruz" diyerek çantalarından şırınga çıkardı.

  2 YAŞINDAKİ KIZI UYANDIRDI

  Zanlılardan biri genç kadının kolunu açmasını isteyerek sözde tetanoz iğnesini yaptı. İğne vurulduktan hemen sonra kendinden geçen genç kadın saatler sonra 2 yaşındaki Melise tarafından uyandırıldı. Selma Gül, kollarında bulunan ziynet eşyalarının ve masa üzerinde bulunan dizüstü bilgisayarın olmadığını farkedince, özel bir şirkette muhasebe müdürü olan kocası Nurettin Gül’ü arayarak yardım istedi. Nurettin Gül’ün haber vermesiyle eve gelen akrabaları genç kadını özel bir hastaneye götürdü.

  Olayın polise bildirilmesi üzerine ekipler alarma geçti. Onlarca polis genç kadının hastane odasında verdiği eşkal bilgileri üzerine mahallede araştırma başlattı. Saatler süren çalışmalara rağmen takım elbise giyen ve kendilerini ’Aile Hekimi’ olarak tanıtan zanlılar bulunamazken Selma Gül’den alınan kan örnekleri incelemeye alındı. Polis olayın çok yönlü olarak soruşturulduğunu açıklarken Gül’ün hastanedeki tedavisinin sürdüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı