« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aile boyu milli: Hakyemez’ler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakyemez ailesinin dört üyesi, toplam 268 kez milli formayı giyme onurunu taşıyor. Potaların kralı Doğan Hakyemez, eşi filenin kraliçesi Filiz Hakyemez ve kızları Burcu ile Deniz, hem kulüp, hem de milli takımlarda mücadele eden tepeden tırnağa sporcu bir aile..

TÜRK basketbolunun Dodo'su Doğan Hakyemez ile voleybolumuzun kraliçe Filo'su eşi Filiz Hakyemez'in kızları Burcu ve Deniz, Eczacıbaşı takımının gelecek vaat eden iki süper voleybolcusu... Baba Dodo Doğan, pota altında 7 forma eskitmiş ve Türk basketbolunun unutulmazları arasına girmiş bir sporcuydu. DSİ, Şeker, Galatasaray, Eczacıbaşı, Efes Pilsen, Karşıyaka ve Milli Takımlarda hızlı ve hırslı oyun stili ile bir ekol olmuştu. Potaların kralı,

kraliçesini fileden seçmişti.

GELENEK SÜRÜYOR

Filiz, o yıllar Eczacıbaşı ve milli takımın en başarılı smaçörlerindendi. İşte potaların kralı ile filenin kraliçesinin iki kız çocukları bugün anne ve babalarının yıldız oldukları takımlarda bir geleneği sürdürüyorlar.

Burcu voleybol sevgisini annesinden almış, Deniz tenise küsmüş o da anne sporunu seçmiş. Şimdi iki kız kardeş Türk voleybolunda bir ekol olan, anne-baba ocağının takımı Avrupa şampiyonu Eczacıbaşı'nın A takımında oynuyorlar.

Hakyemez'lerin bir ilginç yanı da ‘‘Milli Aile’’ oluşları.. Bu aile kulüp takımlarındaki başarıyı milli takımlara da yansıtınca 268 kez ulusal formayı yurt içi ve dışında başarı ile temsil etme onuruna da eriştiler. Dodo Doğan 182, Filo Filiz 47, Burcu 25, Deniz de 14 kez milli formayı giyerek ailece ayrı bir rekorun da sahibi oldular.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler