Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aile boyu hırsızlık güvenlik kamerasında

  Onur SAĞSÖZ/ERZURUM, (DHA)
  14.08.2009 - 11:43 | Son Güncelleme:

  Çocuklar gözcülük yaptı, anne- baba 19 işyerini soydu

  İşte kare kare hırsızlık anı

  Erzurum’da kocası ile birlikte müşteri olarak girdiği mefruşat mağazasında çocuklarına gözcülük yaptırarak, top halindeki kumaşları çarşafının altına saklayıp çalan kadının hırsızlığı, işyerinin güvenlik kamerasına takıldı. Saniye saniye görüntülenen hırsızlığın ardından yakalanan çarşaflı kadın ile kocası tutuklandı, çocukları ise yuvaya teslim edildi.

  Hırsızlık olayı, geçtiğimiz 6 Ağustos’ta Ayazpaşa Caddesindeki Ümit Halit Sonsoy’a ait Moda Perdecilik Mağazasında meydana geldi. 9 yaşındaki kızları Ç.’yi işyerinin kapısı önünde bekleten Mehmet Nezir Ater (46) ile eşi Mireze Ater (43), 11 yaşındaki diğer çocukları V. ile alışveriş yapmak için işyerine girdi. Kameranın çalıştığını tahmin edemeyen aile, perdelik kumaşlara ve çeyiz eşyalarına bakmaya başladı. Mehmet Nezir Ater tezgahtarı başka yöne götürürken V.’nin seçtiği top kumaşı, annesi Mireze çok kısa sürede büyük bir soğukkanlılıkla çarşafın altına gizledi. Ater ailesinin işyerinden ayrılmasınının ardından şüphe üzerine kamera kayıtlarını inceleyen işyeri çalışanları, hırsızlık olayını fark etti ve polise haber verdi.

  ‘ADAM ÖLDÜRMEK’TEN ARANIYORMUŞ

  Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Masası ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak Diyarbakırlı Ater çiftini aynı gün akşam saatlerinde Menderes Caddesi üzerinde yakaladı. Çiftin Elazığ plakalı otomobillerinde yapılan aramada çok sayıda çalıntı eşya bulunurken, Mehmet Nezir Ater’in ‘adam öldürmek ve hırsızlık’ suçlarından arandığı belirlendi. Aynı yöntemle 19 ayrı işyerini soydukları anlaşılan Ater çifti, çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Çiftin biri kız iki çocukları ise Nenehatun Çocuk Yuvası’na teslim edildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı