"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Aile birliğimizi yitirdik

BEN eşi Van’da sözleşmeli öğretmen olan ve işim gereği Ankara’da yaşayan bir anne adayıyım. Yıllardır nişanlı olarak sürdürdüğümüz birlikteliğimizi bu yaz evlilikle sonuçlandırdık. Ancak ne evliliğimizi anlayabildik ne de hamileliğimi... Hamileliğimi sağlıklı bir şekilde yaşayamıyorum.

Eşim Van’da bir köyde görev yapıyor iletişimimiz çok kısıtlı. Yeri geliyor eşimle telefonda bile konuşamıyorum. İkimiz de mutlu olmak için çıktığımız bu yolda aşırı sorun ve sıkıntılı günlerin içinde bulduk kendimizi. Şuan babamın evinde kalıyorum. Doğacak olan yavrum da benimle birlikte yaşıyor bu sıkıntılarımızı. Yaşım 30 ve kolu kanadı kırık bir güvercin gibi hissediyorum. Tek istediğim, biran önce eşimin yanıma gelmesi. Toplumumuzun temel taşı olan ailemizi kuramıyoruz.
Çok yoruldum, çok yorulduk.
Eylem Çelik AYDINER

Hijyen önemlidir


ÇANKAYA Belediyesi yıllardan beri bizler için oldukça yararlı olan Toplumsal Dayanışma Merkezleri’ni Çankaya’da yaşayanların hizmetine sunmuş olmakla beraber herhalde önemli bir ayrıntıyı gözden kaçırıyor. Yaklaşık üç haftadan fazla süredir 100. Yıl TODAM’da su akmıyor. Burası kartlı su sistemiyle dolum yapmakta, su bitmesine rağmen karta su yüklemedikleri gibi biz kursiyerlerinde kendi aralarında para toplayarak su alınmasına engel olunmaktadır. Yüzlerce kişinin kurs gördüğü bir binada hijyen çok önemlidir. H1N1 virüsünün getireceği problemler göz önüne alındığında bu soruna Çankaya Belediyesi’nin daha da duyarlı olup hızla çözüm bulması gerekmetedir.
Gülşen KIRCALI

‘Karanlık’ bir yaşam


ÇANKAYA Keklikpınarı Mahallesi 896/1 sokak (Eski 40.sokak) 6 nolu bina yöneticisiyim.
Sokağımızın aydınlatma lambaları yaklaşık bir aydır yanmıyor. Duyarlı bir vatandaş olarak bu geçen süre içerisinde hergün sokak aydınlatma arızası ihbar telefonunu aramama ve hergün adres bildirmeme rağmen sorunumuz hala çözümlenmiş değil, işin ilginç olan tarafı da şu; Yetkililer her seferinde “Adresinizi aldık ekiplerimizi gönderiyoruz” demelerine rağmen bir aydır ne gelen var ne giden... Sokak çok karanlık olduğu için insanlar gece sokağa çıkamıyorlar veya iş dönüşü sokak köpeklerinin saldırısına uğruyorlar. Ankara’nın Avrupa Başkenti olduğunu iddia eden ve bilboardlarda çarşaf çarşaf reklamını yapanlara sesleniyorum görüntü hiçde öyle değil maalesef...
Aydın TOKMAK

GÜNÜN SÖZÜ


“CHP’liler bize 10. Yıl Marşı’nı okuyorlar. Biz 100. Yıl Marşı’nı yazıyoruz. Biz büyük hedeflere ilerliyoruz.”
(AKP Genel Başkanı Yardımcısı Hüseyin Çelik)
X