ANKARA HABERLERİ

Aile Akademisi ile sorunlar giderildi

DHA
03.04.2016 - 10:55Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- MAMAK Belediyesi'nin, aile içi huzur ve refahın gelişmesini sağlamak, yaşadığı çevreye duyarlı, yapıcı ve verimli bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Aile Akademisi programının sonuncusu Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Mamak Belediyesi'nin aileye yönelik hizmetlerine akademik kimlik kazandıran Aile Akademi'nin kapanış programına Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, akademinin gönüllü öğretmeni Akgül'ün eşi Zeliha Akgül ve kursiyerler katıldı. Ailenin korunmasına ve güçlü kılınmasına dönük her girişimi desteklediklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Toplumun temel yapı taşı olan ailenin önemini biliyoruz ve buna ait unsurları da desteklemeye çalışıyoruz. Ailelerin dağılmaması için bazı önlemler almak gerekiyor. Bu projenin de bu düşünceye hizmet ettiğine inanıyorumö dedi. Amaçlarının Mamak'taki ailelere ulaşmak olduğunu belirten Akgül, akademi sadece evli olanlar değil evlenmeyi düşünen kişiler için de bir fırsat oldu"dedi.
EVLİLİK VE ÇOCUK EĞİTİMİ
Aile Akademisi'nin amacının ailelerin korunması olduğunu belirten Aile Akademisi'nin gönüllü öğretmeni Zeliha Akgül de, projeyi son derece önemsediklerini kaydederek, Aile Akademisi'nde eşler ve çocuklarla iletişim konusunda haftanın bir günü evlilik, bir günü ise çocuk eğitimine yönelik bilgiler verdiklerini belirtti.
SORUNLARLA BAŞ ETME TEKNİKLERİ ANLATILDI
Haftada 3 gün 4'er saat süren derslerde ailede eşler arası iletişim, kök aileler ve kayın ailelerle ilişkiler, aile yaşam döngüsü içerisinde eşlerdeki davranış değişiklikleri ve nasıl karşılanması gerektiği, çocukların aileye katılması ve sonrasında başlayan sürecin ebeveynler tarafından doğru değerlendirilmesi, anne-baba rollerinin oturtulması gibi başlıklarda kursiyerler eğitim aldı. Yine kadınlara her hafta nefes terapisi, sanatla terapi ve oyun terapisi uygulamaları kullanılarak sorunlarla baş etme teknikleri anlatıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Aile Akademisi ile sorunlar giderildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2016 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile Akademisi ile sorunlar giderildi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı