AĞRI HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

AİÇÜ’de Selçuklular konferansı düzenlendi

DHA
04.03.2018 - 10:20Son Güncelleme :
DHA

Oğuzhan HANÇER / AĞRI, (DHA)- Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde, “Muhteşem Çağın Mütevazı Çocukları Selçuklular” konulu konferans düzenlendi. Programa konuşmacı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erkan Göksu katıldı.

Doç. Dr. Erkan Göksu yaptığı konuşmada, “1040 yılında kurulan ve 300 yıl hüküm süren Büyük Selçuklu Devletinin hâkim olduğu topraklar üzerinde bugün büyüklü küçüklü 35 devlet bulunmaktadır. O topraklarda 300 yıl hüküm sürmek büyük bir meziyettir. Büyük Selçuklu Devleti tam manasıyla bir Kültür Medeniyetiydi” dedi.

Tarihte en büyük Türk Devletleri sayılırken Hunlar, Göktürkler ve Osmanlıyla birlikte Selçukluların da anıldığını söyleyen Doç. Dr. Göksu, Selçukluların; Emeviler, Abbasiler ve Osmanlı Devletiyle birlikte en büyük İslam Devletleri arasında da yer aldığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AİÇÜ’de Selçuklular konferansı düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı