BOLU HABERLERİ

AİBÜ Rektöründen Öğrencilere Sevgi Nasihatı

IHA
20 Ekim 2015 - 17:29Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 17:30

IHA

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, geçtiğimiz hafta boğazı kesilerek öldürülen Gerede Meslek Yüksel Okulu kimya bölümü öğrencisi Dilay Gül’ün acısını yüreklerinde hissettiklerini ifade ederek, “Öğrencilerimiz birbirlerine saygılı olsunlar. İlişkilerinize dikkat edin. Karşılıksız sevgi olmaz. Anne ve babalarınızın yaşadığınız hayattan haberi olsun” dedi.
AİBÜ İletişim Fakültesi’nin açılışı Rektör Prof.Dr. Hayri Coşkun, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, akademisyenler ve öğrenciler katılımıyla yapıldı. Açılışta konuşan AİBÜ Prof. Dr. Hayri Coşkun, Gerede Meslek Yüksek Okulu’nda sınıf arkadaşı tarafından öldürülen 21 yaşındaki Dilay Gül’ün acısını yaşadıklarını ifade ederek öğrencilere nasihatlar verdi. Coşkun, “Dilay kızımızın sınıf arkadaşı tarafından öldürülmesi sonrasında hepimiz büyük üzüntü yaşadık. Daha 10 gün önce aynı sınıfta eğitim görmeye başlamış olan bir erkek öğrenci aşık olduğunu söylediği sınıf arkadaşını öldürdü. Zorla sevgi olmaz. Annenin çocuğuna duyduğu sevgi doğal sevgidir. Öğrencinin hocasına sevgisi de öyledir. Ama iki insanın birbirine duyacağı sevgi karşılıklı olmalıdır. Tek taraflı zorlamayla bu olacak iş değildir. İster erkek, ister kız olalım hiç önemli değil. İnsan sevdiğini üzebilir mi?” dedi.
Coşkun sözlerine şöyle devam etti; “Her birinizin anne ve babası sizleri bize emanet ediyor. Sizin burada yaşayacağınız olumsuzluk bizi burada derinden üzüyor. İlişkilerimize dikkat edelim, böyle zorlamayla sevgi gelişmez. Sevgi muhabbetle olur karşılıklı olur. Anne ve babalarınızın yaşadıklarınızdan haberi olsun. Onlardan izinsiz hareket etmeyin. Sizi tehdit eden üzen ne olursa olsun yakın arkadaşınız, hocanız herhangi bir fiziki durum ne olursa olsun öncelikle danışman hocalarınızla yada bölüm başkanınızla bunu paylaşın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden AİBÜ Rektöründen Öğrencilere Sevgi Nasihatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AİBÜ Rektöründen Öğrencilere Sevgi Nasihatı haberi güncellenecektir.

  BOLU NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:52
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı