Gündem Haberleri

  Ahtapot-2 şebekesine baskın: 62 gözaltı

  Yaşar ANTER/MUĞLA (DHA)
  29.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla ve ilçelerinde jandarma ve polisin gerçekleştirdiği "Kardeş Operasyonu"nda "Ahtapot-2" adlı şebekenin 5 grubuna baskınlar düzenlendi, 62 kişi gözaltına alındı. Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz’a silahlı saldırı şüphelilerinin de aralarında bulunduğu zanlılar sorguya alınırken, Milas Ticaret Odası Başkanı Nazmi Doğru’nun arandığı belirtildi.

  Son bir yılda çoğu esnaf 55 kişinin jandarmaya başvurarak şikayetçi olması üzerine Muğla Jandarma Komutanlığı ve Muğla Emniyet Müdürlüğü’nün dün sabah saat 05.30’da başlattığı operasyonda 120 jandarma ve 65 polis görev aldı. 45 araç ile 4 eğitimli köpek kulanıldı. Hazırlığı 8 aydır süren ve eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda Yatağan’da 2, Bodrum’da 3, İzmir ve Aydın’da 2’şer ve Milas’ta 84 ev, işyeri, otel ve geneleve baskın yapıldı.

  Milas’ın Burgaz, Aydınlıkevler, Gümüşlük ve Hoca Bedrettin Mahallesi’nde jandarma ve polisin ortaklaşa yaptığı baskınlar, çevredekiler tarafından büyük ilgi ve heyecanla izlendi. Evlerinde yakalanan şebeke liderleri ve üyelerinin akrabaları gazetecilere taşlı sopalı saldırıda bulundu. Operasyonda 3 yıl önce jandarmanın yaptığı baskında yakalanan ve hapis yatan Ahtapot-2 çetesinin liderlerinden Abdurrahman Uyanık (46), Ömer Kaya (49), Mehmet Ali Güneş (46) ile 5 grubun liderliklerini yaptıkları tespit edilen İlhan Kaya (42), Salih İlboğa (38), Alaattin Dilek (35), Adem Kaya (47), Murat Yaşar (29), Nazım Erdem (45), Feyzullah Türkkan (39), Sultan Demir (35) yakalanarak gözaltına alındı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı