« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahşap Yelkenleri Yat Yarışları Bodrum'da

Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen “Bodrum Kupası Ahşap Yelkenli Yat Yarışları”, Muğla'nın Bodrum ilçesinde başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yaklaşık 100 tekne ve yerli yabancı bin yelkencinin katıldığı yarış, Bodrum-Gökova arasındaki Acıbadem etabı ile start aldı.

Yarışmanın, Oraklar Adası açıklarında verilen startında renkli görüntüler oluşurken, yarışmacılar birbirlerini geçebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışlar, yarın Gökova-Çökertme arasındaki Claudio Campione etabı, 21 Ekim'de Çökertme-Kisebükü arasındaki Denizbank etabı ve 22 Ekim'de Kisebükü-Bodrum arasındaki Vodafone etabı ile devam edecek. Aynı gün Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla kokteyl düzenlenecek ve Regatta ödül töreni yapılacak.

23 Ekim'de ise Bodrum-Karaada arasında iki teknenin birbiriyle yarışacağı “Guletler Düellosu” düzenlenecek. Aynı gün saat 17.00'de İskele Meydanı'nda dereceye girenlere ödülleri verilecek ve denizcilik sektörüne katkıda bulunanlara plaket sunulacak.

Bu arada, “Bodrum Kupası Ahşap Yelkenli Yat Yarışları” boyunca teknelerin konakladığı koylarda kostüm yarışması ve nefes teknikleri çalışması gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler