KASTAMONU HABERLERİ

Ahmet Yelis, Taşköprü’yü Ziyaret Etti

IHA
28.10.2015 - 18:02Son Güncelleme :

Ahmet Yelis, Taşköprü ilçesini ziyaret etti.

IHA

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Hanönü ve Taşköprü ilçesini ziyaret etti.
BBP Genel Başkan Yardımcısı ve BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Hanönü ilçesinde partisinin diğer milletvekili adayları Satılmış Külçe ve Erhan Başer ile birlikte açılışa katıldı. 2017 yılı başlarında üretime başlamayı hedefleyen şirket direktörlerinden proje hakkında bilgiler alan Ahmet Yelis, üretilen bakır madenlerin sevkiyatının nasıl yapılacağını sordu.
Asya Maden Direktörü Yusuf Tuncel, öncelikle Samsun Limanını kullanacaklarını, daha sonra Sinop’ta yapmayı planladıkları limanı kullanmayı düşündüklerini söyledi.
Yelis, İnebolu Limanı’nın büyütülmesinin söz konusu olduğunu ve İnebolu Yolu’da yapılınca Hanönü’nde çıkartılan madenin İnebolu Limanı üzerinden ihraç edilmesinin daha ekonomik olacağını belirtti.
Bunun üzerine Tuncel, İnebolu Limanının belirtilen şartların yerine gelmesiyle birlikte değerlendirileceğini söyledi.
Ahmet Yelis, yapılan yatırımın hem bölge halkına hem de şirket hissedarlarına hayırlı olması temennisinde bulunarak, daha sonra Taşköprü ilçesine geçti.
Burada esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Ahmet Yelis, ayrıca Şeker Pancarı üreticileri ile görüşerek istek ve taleplerini dinledi.
Taşköprü Sarımsağının Kastamonu açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Ahmet Yelis, “Taşköprü sarımsağı 70 derde devadır. Diğer ülkelerde yetiştirilen sarımsakların, sahip olmadığı kanser önleyici madde “selenyum” içerdiğinden doğal antibiyotik olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de girdi fiyatlarının yüksekliği ve devlet desteğinin olmayışı, destek alan ülkelerle rekabeti azaltıyor. Biz, iktidar olduğumuzda mazotu, rafineri çıkış fiyatından üreticiye vereceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Ahmet Yelis, Taşköprü’yü Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Yelis, Taşköprü’yü Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı