KASTAMONU HABERLERİ

Ahmet Yelis’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 17:41Son Güncelleme :
Ahmet Yelis’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı
IHA

Büyük Birlik Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Cumhuriyet’in 92’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Yelis, mesajında şunları kaydetti: “Beyaz şeritli altın madalya ve berat’ sahibi İnebolu ilçesini bağrında barındıran Kastamonu halkının, Türk İstiklal Mücadelesi sırasında gösterdiği kahramanlık dillere destan olmuştur. 100 yıl önce planladıkları hayallerine kavuşamayanlar, Sevr anlaşmasını hayata geçiremeyenler, bugün hevesleri kabarmış, proje üstüne proje geliştiriyorlar. Vatanımızın, Milli Birliğimizin ve Devletimizin bekası ile ilgili haince çalışma içindeler. Ama Ülkemiz üzerinde şer planları yapanlar şunu unutmasınlar; Bu ülkede, onların heveslerini kursaklarında bırakacak ‘Kurtuluş Savaşı’ nesilleri var. Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle, Türkmeniyle, lazıyla, Çerkez’iyle Türkiye bir bütündür. Türkiye Cumhuriyeti üniter bir devlet olarak kurulmuştur. Folklorik özellikleriyle, nüanslarıyla, kültürel alt yapısı vardır. Bu alt yapının üzerinde İslam ortak paydasında ve Türklük üst kimliğinde buluştuk. Bunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin 92. Yılının Büyük Türk Milletine hayırlı olmasını diler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve Gazilerimize ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçmiş tüm ecdadımıza şükranlarımı sunuyorum. Cenabı Allah, ülkemizin birliğini ve beraberliğini muhafaza etsin”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Ahmet Yelis’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Yelis’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı