KASTAMONU HABERLERİ

Ahmet Yelis Huzurevini Ziyaret Etti

IHA
22.10.2015 - 14:55Son Güncelleme :

BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, huzurevini ziyaret etti.

IHA

Büyük Birlik Partisi Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Kastamonu Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Huzurevinde yaşlılara karanfil dağıtan Ahmet Yelis, huzurevi sakinlerinin istek ve taleplerini dinleyerek, bir süre yaşlılarla sohbet etti.
Yelis, yaşlıların ‘aynada geleceğimizi yansıtan’ kişiler olduğunu söyledi. Ahmet Yelis, huzurevinin bu haliyle hizmet vermeye müsait olmadığını söyledi. Huzurevi binasının hem yıprandığını hem de yaşlılar için küçük geldiğini söyleyen Yelis, “Bir an önce yeni huzurevi binası yapılarak şartların güzelleştirilmesi, huzurevi sakinleri ile Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinin ayrı birimlerde kaldığı modern bir binaya kavuşulması gerekiyor. Toplum hızlı bir şekilde çözülmektedir. Geniş aile yapısından, çekirdek aileye geçilmiştir. Gidişat maalesef daha da yalnızlaşmaya doğrudur. İnsanların birbiriyle dayanışması ve yardımlaşması azalmaktadır. Herkes kaderiyle baş başa, yani tek başına kalma tehlikesiyle karşı, karşıyadır. Türkiye ortalaması emekli maaşları ve 65 yaş üzeri maaşlara baktığınızda, özel bir huzur evinde kalmak için gereken ücretin yarısını, hatta üçte birini dahi karşılamadığını göreceksiniz. Devlet ve Belediye’ye ait yerlerdeki huzur ve bakımevi sayısının da ihtiyacı karşılamadığı bir vakıa. Bizim iktidarımızda, yaşlılarımızı başımızın üzerinde tutacağız. 65 yaş maaşına yüzde 100 zam yapacağız. Yaşlı nüfusun, aktif bir hayat sürmesi için sağlıklı ve güvenli yaşam şartlarına erişimi sağlanacaktır. Yaşlılara yönelik kurumsal bakım hizmetlerinin sayısı ve niteliği arttırılacaktır. Yaşlılar için bakım evleri vakıf statüsüyle geliştirilecektir. Fiziksel ve psikolojik yönden hayatını idame ettiremeyen bakıma muhtaç kişiler yaş sınırına bakılmadan barındırılacaktır” dedi.
Yelis’e huzurevi ziyaretinde partisinin diğer milletvekili adayları Satılmış Külçe ve Erhan Başer de eşlik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Ahmet Yelis Huzurevini Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Yelis Huzurevini Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı