ERZURUM HABERLERİ

Ahmet Yaptırmış: “Üretici Emeğinin Karşılığını Alacak”

IHA
27.10.2015 - 14:07Son Güncelleme :

AHMET YAPTIRMIŞ

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Ahmet Yaptırmış, seçim çalışmalarını Erzurum Yakutiye ilçesinde sürdürdü.
Yakutiye ilçesinde bulunan İş Merkezlerini ziyaret eden Ahmet Yaptırmış, esnaflarla sohbet edip istek ve temennilerini dinledi. Yaptırmış, esnafa AK Parti iktidarının yaptığı yatırımlardan ve yeniliklerden bahsederek 1 Kasım seçimlerinin Türkiye açısında önemli olduğun bahsedip destek ve dualarını istedi.
Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner’i makamında ziyaret eden Ahmet Yaptırmış, kurum çalışanları ile selamlaşıp istek ve temennilerini dinleyip sohbet etti. Yaptırmış, yönetici ve kurum çalışanları ile 1 Kasım seçimleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Esnaf gezisine devam eden Yaptırmış, AK Parti’nin seçim beyannamesinde bulunan esnafa ve emeklilere yönelik vaatlerini şöyle sıraladı.
“Mübarek emeğiyle ülkeye katkı sağlayan emeklilerin bir talebini dinleyelim. 1100 liranın altında maaş alan işçi ve BAĞ-KUR emeklilerimize yılda 1200 lira ek zam yapıyoruz. Emekli memur maaşlarını da düzenledik. Şimdi bütün emeklilerimize ayda 100 yılda 1200 lira takribi durumuna göre yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun. Bu da refah düzeyinin yükseltilmesi anlamda önemli. Tarım emeklileri hariç, 1000 liranın altında maaş alan hiçbir emekli kalmayacak. BAĞ-KUR emeklilerimiz ise 884 liraya ulaşmış olacak.
Yüzde 15’ten yüzde 10’a indirdiğimiz BAĞ-KUR sigortamızın sosyal güvenlik primi kesintisini tamamıyla ortadan kaldırıyoruz. TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız. Herhangi bir emeklimiz 250 TL ile ev sahibi olabilir.
Esnafımıza 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. Sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi fabrikası yapılacak. Esnafımızın yıllık 8 bin liraya kadar hesaplanan vergisini almayacağız. 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ahmet Yaptırmış: “Üretici Emeğinin Karşılığını Alacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Yaptırmış: “Üretici Emeğinin Karşılığını Alacak” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı