ERZURUM HABERLERİ

Ahmet Yaptırmış, Palandöken’de Büyük İlgi Gördü

IHA
23.10.2015 - 14:04Son Güncelleme :

AHMET YAPTIRMIŞ'A YOĞUN İLGİ

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Ahmet Yaptırmış, seçim çalışmalarını Palandöken ilçesi ve Aşkale ilçesinde sürdürdü.
Palandöken ilçesine bağlı mahallelerde seçim gezilerine devam eden Ahmet Yaptırmış, esnaf ve halkı ziyaret ederek istek ve temennilerini dinledi. Başta Yunus Emre Mahallesi olmak üzere gezdiği bir çok mahallelerde sevgi ve ilgi toplayan Yaptırmış, 1 Kasım seçimlerinin önemine değindi, halkın sorunlarını dinledi. AK Parti Seçim beyannamesinde yer alan vaatlerden bahseden Yaptırmış “Esnafa düşük faizli kredi uygulaması sürecek. Ayrıca 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verilecek. KOBİ’lerin finansmana erişimini artırmak amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engeller tümüyle kaldırılacak. Yemde ve gübrede KDV’nin kaldırılacağını hatırlatan Yaptırmış, “Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin liraya kadar karşılıksız destek vereceğiz. Arazilerini birleştirmek suretiyle büyük ölçekte tarım oluşturan üreticilerimize destek sağlayacağız. Basınçlı sulama sistemini yaygınlaştıracağız. 2019’a kadar 10 milyar araziyi tarıma elverişli hale getireceğiz” diye konuştu
HER BÜTÇEYE GÖRE KONUT
Vatandaşın konut ve kentsel dönüşüm konularında istekleriyle karşılaşan Yaptırmış “Biliyorsunuz halkımız Kentsel Dönüşüm cümlesi ile AK Parti iktidarı ile tanıştı. Ülke genelinde her kesimin konut ihtiyacını karşılamak için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çeşitli şehirlerde büyük projeler gerçekleştirdi. Bu projelerden Erzurum’da faydalandırıldı. Söz konusu 13 yıl içinde Erzurum’da TOKİ tarafından Hasani Basri, Çat Yolu üzeri, Yıldızkent, gibi semtlere yüzlerce konut yapıldı. Sağlıklı şartlarda vatandaşın yaşamasını sağlanırken, aynı zamanda Erzurum harabe bir görünümden kurtarılmış oldu. Tabi TOKİ’nin projeleri bunlarla kalmadı, Abdurrahman Gazi Türbe yolu üzerinde eski Mal Meydanı olarak bilinen mevkide bitmek üzere olan yine bir konut projesinin yanında, yine Büyükşehir Belediyemizin Kombina ve çevresinde konut projesi bulunmaktadır. TOKİ eliyle emeklileri uygun koşullarla konut sahibi yapılacak. Bu çerçevede emeklilere 240 taksit şeklinde aylık 250 lira bedel mukabilinde konut sahibi olma imkanı sağlanacak" sözünü yenileyen Yaptırmış, “Emeklilere faizsiz, geri ödemesi kolay kredi verilecek. Kamu bankalarından verilecek kredinin ilk 1 yılı geri ödemesiz olacak. 1 yıl sonra başlayacak taksitler de faizsiz olacak ve uzun vadede kolay miktarlarla ödenecek” diye konuştu.
Erzurum Palandöken ilçe gezisinin ardından seçim bölgesi olan Aşkale’ye dönen Ahmet Yaptırmış, ilçede kurumları gezdi, halkın sorunlarını dinledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ahmet Yaptırmış, Palandöken’de Büyük İlgi Gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Yaptırmış, Palandöken’de Büyük İlgi Gördü haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı