Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ahmet Türk'ten gezi olayları yorumu

  AA
  06 Haziran 2013 - 19:13Son Güncelleme : 06 Haziran 2013 - 20:27

  Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk, "Hem kendilerini burada öne çıkarmaya çalışan hem de çözüm sürecin de işlememesi konusunda bazı oyunların olduğunu hissediyorum. Bir kaos ortamını yaratıp Türkiye'yi artık iş göremez hale getiren bazı mantıkların olduğunu da görmemiz gerekir diye düşünüyorum" dedi.

  Türk, Kızıltepe Belediyesi'ni ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Gezi Parkı'yla ilgili halkın çevreye sahiplenme duygusuyla hareket etmesini olumlu bulduğunu söyledi.
  Gezi Parkı hassasiyetinin farklı bir noktaya çekme çabaları olduğuna işaret eden Türk, şöyle konuştu:
  "CHP'nin 'bu fırsattır' diyerek ortaya çıkıp siyasi amaçla bunu kullanmak isteyişi ve diğer grupların bu siyasi amaçlarına göre yapılanmak istemelerini biz doğru bulmuyoruz. Halkın her türlü doğrusunun yanındayız ama halkı siyasi amaçlarla kendi ideolojilerine ve kendi taleplerine göre yönetmeye kalkışan bir mantığa da karşıyız. Birileri bir taşla iki kuş vurmaya çalıştı. Hem kendilerini burada öne çıkarmaya çalışan hem de çözüm sürecinin işlememesi konusunda bazı oyunların olduğunu hissediyorum. Bir kaos ortamını yaratıp Türkiye’yi artık iş göremez hale getiren bazı mantıkların olduğunu da görmemiz gerekir diye düşünüyorum."
  Cumhurbaşkanı Gül’ün 'demokrasi sandık değildir' sözlerini de değinen Türk, "Biz çoğulcu demokratik bir yapının, sistemin oluşmasını istiyoruz. Ancak çoğunluğun diğer farklı kültürleri kimlikleri, inançları, düşünceleri bastırmasını demokrasi olarak görmüyoruz. Demokrasi sadece sandık değil. Demokrasi diğer fikirlerin değerlendirilip diğer fikirlere saygı gösterip diğer fikirleri tatmin etmek ve onları güven altına almaktır" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı