Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ahmet Türk'e yumruğa 4.5 yıl hapis istemi

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  26 Mayıs 2010 - 14:37Son Güncelleme : 26 Mayıs 2010 - 15:07

  Samsun'da geçen 12 Nisan'da kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruklu saldıran İsmail Çelik hakkında ‘Kasten yaralama' suçundan 4.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Olayda mala zarar verme suçundan U.K. ise 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

  Muş'un Bulanık İlçesi'nde 2 kişinin ölümü 4 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan olay sonrası tutuklanan 2 sanığın davası güvenlik gerekçesi ile görüldüğü Samsun'da geçen 12 Nisan tarihinde duruşmayı izlemek üzere kente gelen kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e adliye önünde yumruklu saldırıda bulunan İsmail Çelik hakkındaki iddianame hazırlandı. Olayın ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Çelik hakkında ‘kasten adam yaralamak' suçundan 4.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Olay günü ‘TBMM 028' plakalı otomobilde 2 bin 110 TL hasar meydana getirecek şekilde zarar veren ve tutuksuz yargılanacak U.K. için 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Canip Yetişir, yapılan soruşturma kapsamında olayın örgütsel bağlantısı bulunmadığını belirterek, “Olayın ardından azmettirdikleri gerekçesiyle aralarında İsmail Çelik'in babası ve patronunun da bulunduğu 9 kişi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir” dedi.

  Bu arada Samsun'da görülen dava güvenlik nedeniyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın istemi üzerine Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nce yaklaşık 2 hafta önce Ankara’ya alınmıştı.                       

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı