Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ahmet Tan, DSP Genel Sekreteri oldu

  A.A.
  15 Şubat 2006 - 13:39Son Güncelleme : 15 Şubat 2006 - 13:39

  DSP Genel Sekreterliği'ne eski bakanlardan Ahmet Tan seçildi.

  DSP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, dün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında, bir süre önce istifa nedeniyle boşalan Genel Sekreterliğe gazeteci-yazar, eski bakanlardan Ahmet Tan'ın seçildiği bildirildi. Tan'ın Genel Sekreter seçilmesinden sonra PM'de yaptığı konuşmada, DSP'nin insan kaynağı, örgüt tabanı, siyasi ve ahlaki mirası bakımından Türkiye'nin en güçlü partisi olduğunu ifade ettiği belirtildi. Açıklamaya göre, Tan toplantıda şunları kaydetti:

  “İnatla kendisine 'ak' dedirtmeye yönelen iktidar partisinin elinde, hem halkımızın hem yurdumuzun hali ve geleceği kararmakta. Başbakan'ın ve Maliye Bakanı'nın malum halleri yüzünden ise açıklık, dürüstlük, siyasette ne yazık ki yeniden en önemli gereksinme ve özellik haline gelmiştir. AKP'nin 'ak'lığı sadece adında kalmıştır. Tıpkı tabelasındaki 'Adalet' ve 'Kalkınma' nın üç küsur yıldır lafta kaldığı gibi.”

  Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Tan, uzun yıllar Cumhuriyet ve Sabah gazetelerinde yönetici ve yazar olarak görev yaptı. 20. ve 21. dönemlerde DSP'den İstanbul milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Tan, 56. hükümette Turizm Bakanlığı yaptı. Tan, evli ve bir çocuk babası.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı