« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Sabri şoku

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

Bulgarlar'ın istediği 100 bin dolar ödenmeyince, 9 ay önce ülkemize iltica eden ünlü boksör Macaristan'daki Dünya Şampiyonası'nda dövüşmekten mahrum kaldı.

Bulgaristan'dan ülkemize iltica eden Dünya ve Avrupa Şampiyonu boksör Ahmet Sabri'nin Türkiye adına uluslararası yarışmalarda dövüşmesi için Bulgarlar'ın istediği 100 bin dolar ödenmeyince, boksörümüze Macaristan'da yarın başlayacak Dünya Şampiyonası'nda ringe çıkma izni verilmedi.

Boks Milli Takımı kafilemiz, kilosunda şampiyonanın bir numaralı favorisi olan Ahmet Sabri'den yoksun olarak Macaristan'a gidiyor.

Eşi ve iki çocuğunu 9 ay önce Peştera'da bırakarak iltica eden ünlü boksörün ülkemize gelişinin ardından Bulgaristan yönetimi, bu sporcunun Türkiye adına yarışabilmesi için 300 bin dolar para istemişti. Daha sonra yapılan pazarlıklar sonucunda bu para önce 150 bin dolara ardından da 100 bin dolara indirilmişti. Bu arada Ahmet Sabri önce KKTC vatandaşı ardından da Türk vatandaşı yapılıp, Macaristan vizesi de alınmıştı.

Ancak Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner'in, ''50 bin dolardan tek kuruş fazla para veremem.'' diyerek Bulgarlar'ın istediği 100 bin doların ödenmesine izin vermemesi, bu sporcunun Macaristan'da ay yıldızlı forma ile dövüşme hayallerine son verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler