« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Peker Dünya Şampiyonu oldu

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası sabah seansında rakiplerini bir bir eleyen milli sporcu Ahmet Peker, finalde karşılaştığı Rus rakibi Rustam Amgar'ı mağlup ederek altın madalyaya uzandı ve 3. kez dünya şampiyonu oldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde 50 kiloda mindere çıkan milli sporcumuz Ahmet Peker, Rus rakibini egale ederek altın madalyanın sahibi oldu. Ahmet Peker ilk turda Moğol Nomid Batbold'u 2-0 (1-0/1-0), ikinci turda Ermeni Matevos Saroyan'ı 2-0 (3-0/1-0), çeyrek finalde Moldovalı Anatolii Bumuan'ı 2-0 (3-0/2-0) ve grup finalinde de Hindistan'dan Surender Surender'i 2-0 (4-1/3-0) yenerek finalist oldu. Akşam seansında Rus rakibi Rustam Amgar ile altın madalya için mindere çıkan Ahmet Peker, rakibini 2-0 (3-1/1-0) yenerek serbest stil 50 kg da dünya şampiyonu oldu. Final müsabakasının ardından dünya şampiyonu Ahmet Peker, omuzlarda taşınarak kendisini destekleyen Türk seyircileri selamladı.

Çok çalıştığını ve kendisine yardım eden bütün arkadaşlarına teşekkür ettiğini belirten Dünya Şampiyonu Ahmet Peker, ''Başarı çalışmakla beraber geliyor ve ben de kendime çok güveniyorum. Bu benim 3. dünya şampiyonluğum. Türk milletine altın madalya armağan ettiğim için çok mutluyum. Hedefim 2012 Olimpiyatları'nda şampiyon olmak. Bu hedefim için çalışıyorum ve inşallah orada da şampiyon olurum'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz